انتخاب شیر دادن به شیر یا شیر دادن به شیر یک تصمیم شخصی است. این یکی از اولین تصمیمات مهمی است که شما به عنوان یک والدین جدید می گیرید. هر دو جوانب مثبت و منفی دارند.

در طول سال ها ، این موضوع بحث برانگیز بوده است ، که اغلب منجر به احساس والدین در مورد انتخاب فرمول خوراکی شده از بطری در مورد شیر مادر می شود. اجازه ندهید که هتک حرمت شما را از بین ببرد.

هیچ انتخاب صحیح یا غلط وجود ندارد ، فقط سالم ترین انتخاب برای شما و کودک شما. قبل از حل و فصل یک یا دیگری ، می خواهید همه واقعیت ها را داشته باشید.

اگر در مورد چگونگی تغذیه کودک خود اطمینان ندارید ، ادامه دهید تا اطلاعات بیشتر در مورد هر روش یاد بگیرید

سازمانهای بهداشتی معتبری مانند آکادمی اطفال آمریکا (AAP) اکیداً توصیه می کنند تغذیه انحصاری با شیر مادر 6 ماه اول و بعد از معرفی غذاهای جامد ، تا حداقل سن 1 یا بیشتر ادامه یابد.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) به شیردهی توصیه می کند تا سن 2 یا بیشتر a > این ممکن است مدت زمان طولانی به نظر برسد ، اما دلایل بسیار خوبی برای آن وجود دارد.

اکثر متخصصان قبول دارند که شیردهی بهترین راه برای نوزادان و نوزادان برای دریافت تغذیه و فواید سلامتی بزرگ است. شروع شیر دادن به شیر مادر در مدت زمان 1 ساعت پس از تولد حتی مزایای بیشتری .

جوانب مثبت

تغذیه با شیر مادر هم برای سلامتی و هم برای سلامتی کودک مفید است. در اینجا برخی از مزایا برای شما و کودک شما آورده شده است.

در دسترس بودن

 • تغذیه با شیر مادر رایگان – هزینه هر مشاوران شیردهی و لوازم جانبی مانند سینه های پرستاری را متوقف می کند. پمپ ها ، بطری ها ، فرمول و سایر محصولات تغذیه ای بطری می توانند پرهزینه باشند.
 • شیر مادر نیازی به کار مقدماتی ندارد. وقتی کودک شما آماده است ، آماده است. آیا بدن ها شگفت انگیز نیستند؟

تقویت کودک

 • دارای همه مواد مغذی است: پستان شیر تمام مواد مغذی شما را برای رشد و سالم ماندن دارد ، از جمله در چند روز اول که غنی از مواد مغذی آغوز تولید شده است.
 • سیستم گوارش سالم را ترویج می کند: نوزادان با شیر مادر کمتر احتمال دارد دارای اسهال و معده ناراحت باشد.
 • سیستم ایمنی بدن کودک را تقویت می کند: شیر مادر hl-منبع اعتماد source = “PubMed Central” argumente = “بانک اطلاعاتی بسیار محترم از مؤسسات ملی بهداشت”> به محافظت از در برابر عفونت گوش ، ذات الریه ، عفونت های باکتریایی و ویروسی کمک می کند
 • ضریب هوشی ممکن است: تحقیقات نشان می دهد که نوزادان شیرده ، به ویژه نوزادان با شیر مادر ، ممکن است یک منبع منبع اعتماد-منبع = “PubMed Central” داشته باشند … بانک اطلاعات محترم از مؤسسات ملی بهداشت “> ضریب هوشی بالاتر نسبت به تغذیه با فرمول.
 • از SIDS جلوگیری می کند: تغذیه با شیر مادر خطر را کاهش می دهد از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) ، spsp تغذیه با شیر مادر منحصر به فرد از شیر مادر.
 • مزایای سلامتی قبل از شیر مادر: تغذیه شیر انسان برای نوزادان نارس و یا سایر نوزادان شکننده پزشکی در بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) نرخ را کاهش می دهد انتروکولیت نکروز کننده (NEC) ، که باعث افزایش شانس بقا و کاهش طول NICU می شود.
 • خطر دیگر شرایط را کاهش می دهد: شیر مادر به طور بالقوه در برابر شرایطی مانند آسم و آلرژی es ، دیابت ، and چاقی hl-اعتماد-منبع >.

خوب برای شما

اگر شما شیر مادر را انتخاب می کنید ، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما به احتمال زیاد توصیه می کند که تا زمانی که قادر باشید و هنوز احساس راحتی می کنید.

هر چه شیر شما طولانی تر شود ، این فواید سلامتی برای شما و کودک شما بیشتر است.

منفی ها “بدن”> گرچه تغذیه با شیر مادر برای شما و کودک شما سالم تر و مفیدتر است ، همچنین می تواند با چالش هایی روبرو شود. بسیاری از آنها با کمک یک مشاور شیردهی و برخی پشتکار قابل غلبه هستند.

اگر مدتی طول کشید تا آن را به درستی انجام دهید ، دلسرد نشوید. در اینجا برخی از چالش های متداول وجود دارد:

 • ممکن است به خصوص در چند روز یا هفته اول احساس ناراحتی کنید.
 • راهی برای اندازه گیری میزان مصرف کودک شما وجود ندارد.
 • شما باید مراقب استفاده از داروهای خود ، مصرف کافئین و الکل باشید. برخی از موادی که به بدن شما می روند از طریق شیر شما به کودک منتقل می شود.
 • نوزادان متولد شده اغلب می خورند . در صورت نیاز به بازگشت به محل کار یا اجرای موارد ضروری ، نگه داشتن برنامه غذایی ممکن است دشوار باشد. (اگرچه پمپاژ می تواند کمک کند!).

تغذیه بطری می تواند به معنای تغذیه شیر مادر کودک شما از یک بطری یا استفاده از فرمول باشد در یک بطری شیر مادر که از بطری دریافت می شود ، هنوز هم دارای مواد مغذی مشابهی است ، اما می تواند انعطاف پذیری بیشتری به شما بدهد زیرا کودک تنها به بدن شما اعتماد ندارد.

یخ زدن شیر مادر نشان داده شده است به مقداری از ارزش مغذی و ایمنی آن را کاهش دهید a > در مقایسه با تازه ، اما هنوز هم آنتی بادی های خود را که از نظر کودک شما مفید هستند (و در فرمول یافت نمی شود) حفظ می کند.

فرمول تولید می شود ، و در حالی که توسط سازمان غذا و داروی (FDA) تنظیم می شود و حاوی مواد مغذی زیادی است ، اما هنوز هم برای مزایایی که شیر مادر فراهم می کند مطابقت کاملی ندارد.

 • یک عضو خانواده یا سرپرست می تواند وقتی که قادر به حضور در آنجا نیستید ، کودک خود را تغذیه کند.
 • می توانید ببینید که کودک شما در هر تغذیه چقدر می خورد.
 • نوزادان که فرمول می خورند ، نیازی به غذا خوردن به اندازه شیر مادر ندارند.
 • پدران ، خواهر و برادر این اعضای خانواده و سایر اعضای خانواده در طول زمان تغذیه شانس پیوند با کودک را به دست می آورند.

منفی ها

 • فرمول همان محافظت در برابر عفونت ها را ندارد ، بیماری ها و شرایطی مانند شیر مادر.
 • برای اطمینان از درجه حرارت صحیح آن ، باید فرمول را مخلوط کرده و تهیه کنید.
 • بطری ها ، فرمول ، نوک سینه های لاستیکی و پمپ های پستان می توانند گران باشند.
 • فرمول می تواند باعث مشکلات گوارشی مانند یبوست و گاز شود.
 • فرمول پودر شده نیاز به دسترسی به آب تمیز دارد ، که بسته به مکانی که زندگی می کنید ممکن است یک مسئله بهداشتی باشد.

چه تصمیم بگیرید که از شیر مادر تغذیه کنید و چه بطری را تغذیه کنید ، در نهایت هنوز هم باید فرایند شیر گرفتن را شروع کنید ، این به معنای قطع کامل شیر مادر یا فرمول است.

این معمولاً تا 9 تا 12 ماه یا بعد انجام نمی شود. قاعده کلی این است که نوزادان برای 6 ماه اول زندگی باید فقط شیر مادر یا یک فرمول تقویت شده داشته باشند.

حتی بعد از معرفی غذاهای دیگر ، پزشک شما احتمالاً توصیه خواهد کرد که کودک را تا زمانی که این احساس راحتی برای هر دو شیر بخورد ، شیر دهد. WHO ادامه شیر دادن را به عنوان منبع غذایی اضافی ، تا 2 سال یا بیشتر .

اگر شیر می دهید ، روند شیر گرفتن باید با دقت انجام شود ، اما لازم نیست سخت باشد.

بعضی از والدین پیروی از کودک را دنبال کنید ، به آنها اجازه می دهید تصمیم بگیرید چه موقع شیر مادر را کاهش دهید. والدین دیگر فرآیند شیر گرفتن را خودشان شروع می کنند. این روش می تواند مشکل تر باشد ، به خصوص اگر کودک شما هنوز واقعاً به شیر مادر وصل باشد . (اگر این مورد وجود دارد ، در نظر بگیرید که آیا اصلاً لازم است که در آن نقطه متوقف شوید.)

به آرامی شروع کنید ، به تدریج میزان مورد تغذیه خود را با گذشت زمان کاهش دهید. این نه تنها به کودک کمک می کند ، بلکه به بدن شما نیز کمک خواهد کرد که شیر کمتری تولید کند و در نهایت متوقف شود.

شما ممکن است در ابتدا تغذیه یک روزه را از بین ببرید ، اما غذاهای صبح و خواب را ادامه دهید. نوزادان تمایل دارند بیشتر به اولین و آخرین غذای روز متصل شوند.

پزشکی روشنی وجود ندارد توصیه ای در مورد غذاها یا غذاهایی که نوزادان ابتدا باید داشته باشند. شروع با غذاهای کامل مانند سبزیجات پوره شده ، آووکادو پوره شده و سیب زمینی شیرین توصیه می شود.

يك غذاي غذايي سنتي ، غلات برنج ، از ارزش غذايي كمي برخوردار است و با محتوای آرسنیک . FDA خاطرنشان می کند که غلات غنی شده با آهن ، دانه و برنج سفید ، نباید تنها منبع غذای کودک شما باشد ، و نیازی به منبع اول نیست. غذاهای کامل احتمالاً بهترین شرط بندی شما هستند.

بعد از اینکه کودک شما به غذای اول خود تنظیم شد ، می توانید غذاهای دیگری از جمله غلات سبوس دار ، میوه ، سبزیجات و گوشت را اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که نمک ، شکر یا چاشنی اضافه نشده در غذاها وجود ندارد.

یک بار یک وعده غذایی را معرفی کنید و چند روز صبر کنید تا مطمئن شوید کودک شما دارای یک واکنش آلرژیک یا هضم آن نیست.

گاهي مادران به دلايل پزشکي قادر به شير دادن نيستند. شما همچنین ممکن است یک برنامه خواستار داشته باشید که امکان انعطاف پذیری لازم برای شیردهی را فراهم نکند.

اما فواید شیردهی بسیار زیاد است ، بنابراین اگر می توانید امتحان کنید. این ممکن است فقط به بخش مورد علاقه شما روز تبدیل شود.

گرفتن حقایق قبل از موعد و ارائه برنامه خود می تواند به شما در کاهش هرگونه استرس و اضطراب در مورد تغذیه کودک کمک کند. به یاد داشته باشید که این تصمیم شما است. شما باید آنچه را برای خانواده خود احساس می کنید انجام دهید.

اگر در تصمیم گیری مشکلی دارید ، با پزشک ، ماما یا با پزشک ، ماما خود صحبت کنید.متخصص شیردهی ممکن است کمک کند.

.

جوانب مثبت و منفی شیردهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *