سرکوب کردن احساسات عاطفی

تقريباً همه افراد گاه به گاه احساسات خود را پنهان مي كنند.

بگویید شریک زندگی شما چیزی را در یک جمع خانوادگی فاش می کند که از آنها خواسته اید خصوصی بمانند. شما ناراحت و خجالت کشیدید ، اما وانمود می کنید همه چیز خوب است تا اینکه به خانه بروید ، جایی که می توانید به تنهایی صحبت کنید. شما نمی خواهید در مقابل خانواده گسترده خود بحث کنید و درگیری را بدتر کنید.

سرکوب عاطفی گاه به گاه معمولاً تا زمانی که نهایتا از طریق آنها به روشهای سالم و مولد کار کنید ، مشکل ایجاد نمی کند. اگر این یک الگوی شود و بر توانایی شما در برقراری ارتباط معتبر تأثیر بگذارد ، می تواند به یک مسئله تبدیل شود.

مردم به طور کلی یاد می گیرند احساسات را به دلایلی اساسی سرکوب کنند.

از نشان دادن “ضعف” خودداری کنید

نشان دادن احساسات می تواند شما را در مکان آسیب پذیر قرار دهد و بسیار طبیعی است که بخواهید از قرار گرفتن در معرض آسیب پذیری برای دیگران خودداری کنید.

ممکن است نگران باشید ابراز احساسات خاص باعث می شود دیگران به شما قضاوت کنند و معتقدند که نمی توانید احساسات خود را مدیریت کنید. در نتیجه ، غم ، ترس ، ناامیدی و دیگر احساسات منفی خود را پنهان می کنید.

همچنین می توانید با استفاده از این احساسات نسبت به دیگران نگرانی هایی در مورد دیگران داشته باشید ، به خصوص اگر قبلاً این اتفاق برای شما افتاده باشد.

برای جلوگیری از صدمه زدن

افراد غالباً از احساسات پنهان می شوند تا از محافظت کنند.

وقتی شخصی که به آن اهمیت می دهید کاری را ناراحت کننده انجام می دهد ، ممکن است تصمیم بگیرد که دلخوری خود را پنهان کند.

بله ، اقدامات آنها شما را آزار داد. اما اگر آنها وقتی به آنها می گویید چه احساسی دارند ، واکنش منفی نشان می دهند ، می توانید منجر به یک درگیری حتی دردناک تر شوید. بنابراین ، در عوض ، شما کاملاً از درگیری جلوگیری کنید .

این تمایل برای جلوگیری از درد اغلب ناشی از عدم اعتماد به نفس شما است و دیگران.

اگر در گذشته افراد احساسات خود را دستکاری کرده اند ، ممکن است از اعتماد به شخصی جدید با احساسات خود بترسید. همچنین ممکن است شما به توانایی خود در مقابله با تعارض به روشی مثبت و تولیدی بی اعتماد باشید.

عدم اعتماد به نفس

اگر این پیام را دریافت می کنید که نظرات و احساسات شما مهم نیست ، احتمالاً یاد خواهید گرفت که احساسات خود را از سنین پایین پنهان کنید.

این اغلب اتفاق می افتد وقتی والدین و مراقبان شما را به خاطر بیان احساسات خود مورد قضاوت قرار دهند یا از شما انتقاد کنند. این داوری نیز به احساسات منفی محدود نمی شود.

برخی از مراقبان محدود ، کودکان را برای هرگونه برآمدگی ، منفی یا مثبت مورد توبیخ قرار می دهند. درنهایت ، شاید دیگر احساس امنیت در بیان نظرات و احساسات خود نداشته باشید ، بنابراین آنها را برای جلوگیری از انتقاد بیشتر پنهان می کنید.

مراقبان که احساسات خود را نقاب می کنند نیز می توانند این ایده را تقویت کنند که شما نیز باید همین کار را انجام دهید.

احساسات نقاب دار می تواند تأثیرات چشمگیری بر سلامت جسمی و روحی داشته باشد.

اختلال در ارتباطات

با پنهان کردن احساسات خود ، از برقراری ارتباط روشن با افراد در زندگی خود جلوگیری می کنید. این کمبود ارتباطات امکان حرکت درگیری را دشوار می کند.

وقتی می توانید با مشکلات کار می کنید ، آنها احتمالاً اتفاق می افتند. ممکن است سرانجام عصبانی و خشمگین شوید و این احساسات می تواند درگیری را که می خواهید از آن جلوگیری کنید آغاز کند. همچنین می توانید از افرادی که عواطف خاصی را تحریک می کنند ، اجتناب کنید ، احتمالاً روابط خود را برای آنها از دست می دهید.

سرکوب عاطفی می تواند به حدی عادت کند که شروع به بصورت ناخودآگاه اتفاق بیفتد ، بنابراین ممکن است متوجه شوید که احساسات خود را از دست می دهید.

تقویت احساسات

تظاهر به شما که احساسات خاصی ندارید ممکن است به شما کمک کند از آنها را به صورت عمومی بیان کنید ، اما باعث نمی شود آنها از بین بروند. در حقیقت ، عقب نگه داشتن احساسات شما می تواند واقعاً آنها را تشدید کنید .

یک نمونه کلاسیک از این شامل عصبانیت . بسیاری از مردم بر این باورند که بهتر است از عصبانیت خشمگین شود تا بیان آن.

اما سرکوب خشم شما بدان معناست که شما به آن توجه نمی کنید ، بنابراین همچنان زیر نقاب آرامش شما را می سازد و می گیرد. سرانجام ، هنگامی که دیگر نمی توانید آن را عقب نگه دارید ، ممکن است منفجر شوید – و نه لزوماً به شخصی که شما را عصبانی کرده است.

فشار روابط

ممکن است فکر کنید می توانید احساسات خود را نسبتاً پنهان کنید ، اما افرادی که می دانند معمولاً وقتی چیزی را برای شما آزار می دهد می توانند تشخیص دهند.

پافشاری “من خوبم” و “هیچ چیز اشتباهی نیست” می تواند آنها را سردرگم کند و آنها را ناامید کند ، وقتی که برعکس صحیح است. اگر آنها می دانند که شما حقیقت را نمی گویید ، ممکن است به دلیل عدم اعتماد شما صدمه ببینند و اعتماد به نفس خود را آغاز کنند. اگر آنها به شما اعتقاد داشته باشند ، ممکن است اعتماد به نفس در توانایی درک شما را از دست بدهند یا تصمیم بگیرند که شما را همانطور که فکر می کردند شما را نمی شناسند. سرانجام ، آنها می توانند قدرت رابطه را زیر سوال ببرند.

در هر سناریو ، رابطه ای که شما می خواستید از آن محافظت کنید ، هنوز آسیب دیده است.

مرگ زودهنگام

تحقیق از منبع مطالعه 12 ساله که در سال 2013 منتشر شد ، حاکی از ارتباط بین سرکوب عاطفی و خطر مرگ زودرس است.

در اینجا یک توضیح احتمالی برای این انجمن وجود دارد. سرکوب احساسات می تواند به استرس اضافه کند شما> تجربه می کنید استرس بدون فشار به در بدن می ماند ، جایی که می تواند در این امر نقش داشته باشد:

هر یک از این نگرانی ها می تواند بر سلامتی و طول عمر طولانی مدت ، به ویژه بدون درمان تأثیر بگذارد.

می تواند برای یادگیری یادگیری زمان و تلاش لازم داشته باشد احساسات خود را آشکارا به اشتراک بگذارید. این راهکارها می توانند به شما كمك كنند تا در احساسات خود راحت تر عمل كرده و بر اصرار بر سرکوب آنها غلبه کنید.

ذهن آگاهی را تمرین کنید

ذهن آگاهی به آگاهی شما از لحظه حاضر و توانایی تجربه چیزهایی که اتفاق می افتد اشاره دارد.

ذهن آگاهی عاطفی به معنای تصدیق و پذیرش احساسات در هنگام بروز آنهاست ، حتی اگر تصمیم دارید فوراً آنها را ابراز نکنید.

ممکن است فکر کنید ،” وای ، من واقعاً عصبانی هستم اکنون. با این حال ، من نمی خواهم یک دعوا را شروع کنم ، بنابراین می خواهم لحظه ای را پیش از تلاش برای توضیح اینکه چرا اینقدر ناراحت هستم ، در نظر بگیرم. ”

نشستن با احساسات به شما امکان می دهد تا آنها را کاملاً تجربه کرده و درک کنید. این درک عمیق تر می تواند درک نقش شما در موقعیت را آسان تر و راه حل های بالقوه را کشف کند.

احساسات خود را صادقانه به اشتراک بگذارید

احساسات شما بخشی از تجربه زندگی شما است. تخفیف از آنها درنهایت می تواند هویت شما و حس خود بودن را باطل کند ، و مانع از رسیدن به اهداف شخصی شود.

روش هایی برای به اشتراک گذاشتن احساسات ، حتی احساسات منفی ، بدون بی ادب بودن وجود دارد. این امر به تمرین ارتباطات عاطفی کمک می کند تا در ابتدا با عزیزان و دیگران به آنها اعتماد داشته باشید.

سعی کنید از عبارات “من” استفاده کنید تا با احترام احساسات ایجاد شود.

به عنوان مثال: دو دوست شما مرتباً از پاتوق های بزرگنمایی خود در گپ گروهی خود استفاده می کنند – پاتوق هایی که در آن گنجانده نشده اید. به جای اینکه احساس خصوصیات صدمه ای را به شما بدهد ، ممکن است بگویید ، “سلام ، من احساس می کنم باقیمانده! چرا دفعه دیگر ما یک گروه بزرگنمایی نداریم؟ ” اگر با آرامش توضیح دهید که چرا به جای تعطیل شدن ، لیاقت آن را دارید؟

با احترام ابراز ناامیدی می توانید آنها را مجدداً در تصمیم خود تجدید نظر کند. وانمود می كنید این پیام را به شما نمی فرستد كه شما شرایط را قبلاً قبول دارید.

اما از آنجا که واقعاً قبول نمی کنید ، احساس ناامیدی و ناراحتی می کنید. این احساسات ممکن است در نهایت بر عملکرد شغلی شما تأثیر بگذارد و باعث افزایش بعید بعضا بعضاً شود.

با شخصی که به او اعتماد دارید صحبت کنید

اگر فرصتی برای ابراز احساسات خود ندارید ، صحبت کردن در مورد آنها بعداً می تواند کمک کند ، به خصوص اگر نمی توانید شرایط را تغییر دهید.

بگویید که با یک همکار درگیر هستید که به طور مداوم اظهارات برجسته می کند و کارهای کوچک انجام می دهد تا شما را اذیت کند. از آنها مودبانه خواسته اید كه متوقف شوند و رئیس خود را از اوضاع آگاه كنید ، اما این رفتار همچنان ادامه دارد.

در محل کار ، شما آرام باشید و سعی می کنید عصبی خود را نشان ندهید. در خانه ، شما به شریک دلسوز خود گره می خورید. دانستن اینکه می توانید بعداً ناراحتی خود را به اشتراک بگذارید ، به شما کمک می کند تا روز بدون اینکه زیاد کار کنید ، روز را درگیر کنید.

نگه داشتن ژورنال همچنین می تواند در تمرین ابراز احساسات به شما کمک کند به عنوان آنها آمده است. روزنامه نگاری ممکن است تأثیر کاملاً مشابه صحبت با کسی نداشته باشد که بتواند پریشانی شما را تأیید کند ، اما هنوز هم می تواند به شما در پردازش احساسات دشوار کمک کند.

هنگام پوشاندن احساسات به دیرباز تبدیل شده است الگوی ، شما ممکن است برای غلبه بر این عادت تنها تلاش کنید.

صحبت با یک درمانگر می تواند به شما کمک کند یادگیری یاد بگیرید تا بیان احساسی را بهبود بخشید.

درمانگر شما می تواند به شما در شناسایی دلایل احتمالی سرکوب عاطفی کمک کند ، از جمله مشکلات اعتماد و ترس از رد ، و پرداختن به این عوامل.

درمانی همچنین فضای امنی را برای ارتباط بیشتر با احساسات شما فراهم می کند.

هنگامی که احساسات خود را راحت تر کردید ، یک درمانگر می تواند:

گاه پنهان کردن احساسات بسیار طبیعی است. حتی ممکن است به نظر می رسد بهترین گزینه در شرایط تنش زا یا عمومی است.

اما وقتی احساسات خود را پنهان می کنید زیرا می ترسید که دیگران چگونه واکنش نشان دهند ، در نهایت منکر تجربه خود هستید. این ممکن است یک راه مناسب برای جلوگیری از درگیری و دردهای عاطفی به نظر برسد ، اما معمولاً برمی گردد تا در آخر شما را نیش بزند.

یادگیری بیان احساسات اصیل همیشه آسان نیست ، اما یک درمانگر می تواند کمک کند. ابزاری که در درمان یاد می گیرید می تواند شما را به برقراری ارتباط صریح تر و بدون اجازه ترس از عواقب احتمالی بازگرداند.

.

سرکوب کردن احساسات عاطفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *