تقویت ابرو

مقدمه

در این مقاله می‌خواهیم در مورد “روغن زیتون” برای تقویت ابرو صحبت کنیم پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

روغن زیتون سرشار از مزایای عالی ویتامین است که کمتر افرادی به آن توجه می‌کنند. بسیاری از افراد روغن زیتون را برای رشد ابرو می‌خواهند در صورتی که نحوه مصرف آن را نمی‌دانند آن‌ها ساعت‌ها روغن زیتون را روی پوست خود قرار می‌دهند و به تاثیر منفی یا مثبت آن فکر نمی‌کنند.

روغن زیتون مفید است یا مضر؟

روغن زیتون حاوی ویتامین‌های A و E است که به تقویت سلامت و ضخامت مو کمک می‌کند.بسیاری از کسانی که روغن زیتون را امتحان کرده‌اند می‌گویند در یک بازه زمانی کوتاه، باعث پرپشت تر شدن ابرو شده است. با این حال روغن زیتون در هر بدن به صورت متفاوتی عمل می‌کند و ممکن است تاثیری از آن برای تقویت ابرو نگیرید و هم‌چنان موهای نازکی داشته باشید.

روغن زیتون برای افرادی که پوست چربی دارند منجر به چروک و بسته شدن منافذ پوست می‌گردد. بنابراین اگر پوست چربی دارید، از روغن زیتون استفاده نکنید.روغن زیتون هم‌چنین باعث تحریک و قرمزی پوست برخی افراد می‌شود.

توجه کنید! که 24 تا 48 ساعت قبل از استفاده از روغن زیتون برای ابرو، آن را روی ساعد یا پشت گوش تست کنید. با این روش، می‌توانید ببینید که پوست شما چگونه به روغن واکنش نشان می‌دهد.

کارهای زیر را انجام دهید تا بدانید، روغن زیتون برای تقویت ابروهای شما مفید است یا خیر؟

1. از بین بردن پوست مرده بدن

برای خلاص شدن از شر پوست مرده، هر شب چند دقیقه موی ابروها را به سمت بالا ماساژ دهید.

2 روغن زیتون مناسب را انتخاب کنید

برخی از روغن زیتون‌ها حاوی مواد افزودنی هستند، که ممکن است باعث تحریک پوست شما شوند. برای حداکثر اثربخشی، روغن زیتون فوق‌العاده خالص تهیه کنید.

3. اگر روغن زیتون خالص برایتان مضر است آن را با موادی ترکیب کنید

اگر روغن زیتون خالص برای شما مفید نیست، سعی کنید آن را با یک ماده سالم دیگر که برای تقویت ابرو مناسب است مخلوط کنید، مانند: عسل.حتی می‌توانید روغن زیتون را با یک روغن دیگر هم ترکیب کنید، مانند: روغن آرگان.

4. ماساژ روزانه را در برنامه خود قرار دهید

چندین روش مختلف برای استفاده از روغن زیتون وجود دارد.

اول از همه، تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید این کار را در صبح، عصر یا هر دو نوبت انجام دهید. بیشتر افراد یک بار در شب را امتحان می‌کنند.(به یاد داشته باشید، کمی طول می‌کشد تا اثربخشی آن را مشاهده کنید اما برخی افراد بعد از گذشت دو هفته ازین کار نتیجه گرفته‌اند.)

مقداری روغن را به آرامی روی برس خود بزنید. هم‌چنین می‌توانید یک قطره روغن را روی نوک انگشتان خود بریزید و سپس ابروها را چند دقیقه ماساژ دهید یا می‌توانید بگذارید، روغن یک شب تا صبح روی ابروها بماند و صبح صورت خود را بشویید.

5 . لمس نکنید

برای این‌که روغن کار خود را درست انجام دهد، از لمس صورت خودداری کنید.

روغن زیتون تنها روش برای تقویت ابروها نیست، روغن‌های دیگری هم وجود دارند مانند: روغن کرچک یا روغن نارگیل، که می‌توانند از طریق رطوبت رسانی ابروها را تقویت کنند. ژله نفتی که با عنوان وازلین شناخته می‌شود هم، فولیکول‌های مو را آب‌رسان می‌کند و رشد بالقوه آن را ترغیب می‌کند.سرم‌های مخصوص ابرو با فرمول خاصی نیز وجود دارند. سرم تقویت کننده ابروها را هم امتحان کنید.

به یاد داشته باشید: همیشه این احتمال وجود دارد که رشد ابرو با این روش‌ها هرگز اتفاق نیفتد. در این صورت، می‌توانید از پزشک متخصص پوست کمک بگیرید.

 

.

چگونه روغن زیتون ابروها را تقویت می‌کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *