چه زمانی بچه ها شروع به گریه کردن می کنند؟

نوزاد شما برای آخرین 45 دقیقه گذشته فریاد زده است.

اما وقتی به پایین نگاه می کنید ، شما متوجه می شوند صورتشان 100 درصد خشک است. چطور ممکن است؟ آنها باید در حال غرق شدن در دریای شور از اشک های خود باشند!

نوزادان تازه متولد شده اشک نمی گریزند. خوب ، نه در ابتدا ، به هر حال. سرانجام این اتفاق می افتد. اما برای چند هفته اول زندگی نوزادتان ، گریه کردن باعث مداخله های فراوان قرمز و هیچ چیز دیگری نخواهد شد.

چشمان کوچک شما چند هفته پس از تولد شروع به ایجاد اشک بیشتر خواهد کرد. گونه های مرطوب به طور معمول در حدود 3 ماهگی یا قبل از آن ظاهر می شوند.

در اینجا بیشتر بدانید که چه زمانی می توانید انتظار داشته باشید که اشک واقعی ریخته شود و اگر در سن خاصی اتفاق نیفتد چه کاری باید انجام دهید.

برای 2 هفته اول زندگی کودک شما ، چشمان آنها کاملاً خشک خواهد بود – از جمله وقتی که گریه می کنند.

اول ، کمی اشک 101: غدد اشکی چشم اشک می ریزند. سپس اشک بر روی چشم جاری می شود و به مجاری اشک ریخته می شود. (این تصور غلط رایج است که مجاری اشک می ریزند.)

اگرچه نوزادان از بدو تولد مقداری اشک می ریزند ، اما آنها به اندازه کافی اشک نمی بینند که هنگام گریه اشک به نظر برسند. 

حدود 2 هفته ، غدد اشکی کودک شما شروع به افزایش تولید اشک می کند ، اگرچه هنوز هم ممکن است تغییر زیادی را متوجه نشوید.

زمانی بین 1 تا 3 ماهگی است که معمولاً نوزادان هنگام گریه کردن شروع به ریختن بیشتر نمک های شور می کنند و باعث ایجاد مرئی می شوند. اشک (بله ، در ابتدا دلخراش خواهد بود. بله ، به آن عادت می کنید.)

غیر معمول است که نوزاد خود را گریه کند قبل از اینکه غدد اشکی آنها به طور کامل ایجاد شود ، اشک میریزد.

اما اگر نوزاد شما حداقل 2 هفته است و در حال گریه اشک است ، احتمالاً تازه وارد مرحله “گریه با اشک واقعی” شده اید.

سایر علل آب چشم چشمی در نوزادان شامل موارد زیر است:

مجرای اشک مسدود شده

اگر چشمان کودک شما در مواقعی که نیستند به طور جدی اشک می ریزد. گریه می کند ، اشک آنها ممکن است از مجرای اشک مسدود شده باشد.

با تشکیل کانال های اشک آور ، ممکن است با غشایی که مسئولیت انتقال اشک از چشم به بینی هستند ، مشکلاتی (معمولاً بی ضرر) وجود داشته باشد. هنگامی که مجاری اشک مسدود شده است ، اشک ها به عقب باز می شوند و به چشم سرازیر می شوند و باعث می شوند که آنها دائماً اشک بریزند.

این مسئله معمولاً دلیلی برای نگرانی ایجاد نمی کند ، و بیشتر موارد تولد اشک اشک مسدود شده به تنهایی در اولین روز تولد کودک برطرف می شود.

عفونت

گهگاه ، مجرای اشک به اندازه کافی قفل می شود که گوشه چشم کودک شما آلوده می شود. به این dacryocystitis گفته می شود.

در نوزاد می تواند جدی باشد و نیاز به معالجه دارد. بنابراین اگر چشم کودک شما دارای تورم ، قرمزی یا چرک است ، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

ویروس ها و باکتری ها

نوزاد شما همچنین می تواند مانند ویروس سرماخوردگی ، بیماری ویروسی داشته باشد یا حتی صورتی صورتی (ورم ملتحمه) بچه های کوچک – در خانه).

چشم صورتی در نوزادان شایع نیست اما می تواند جدی باشد. اگر نوزادتان چشم ترشح چشم قرمز دارد ، سریعاً به پزشک خود مراجعه کنید.

این به احتمال زیاد مجرای اشکی مسدود شده یا چشم صورتی. (یک بیماری سرماخوردگی یا ویروسی باعث اشک در هر دو چشم خواهد شد.)

تا آنجا که تفاوت این دو را می گوید ، یک مجرای اشک مسدود شده باعث اشک می شود اما معمولاً علائم دیگری ندارد ، در حالی که چشم صورتی با همه وجود دارد. ناخوشایند و قرمزی مورد نیاز.

اگر کودک چند ماهه است و هنوز در حال گریه کردن هیچ اشک واقعی ایجاد نمی کند ، اغلب اوقات فقط یک تاخیر است که در حد طبیعی است. اما ممکن است دلایل پزشکی برای تأخیر وجود داشته باشد ، بنابراین به پزشک متخصص اطفال خود مراجعه کنید.

اگر کوچک شما قبلاً آبرسانی را روشن کرده است اما دوباره بدون اشک گریه می کند ، می تواند کمبود آب بدن باشد. این به طور معمول با علائم دیگری مانند استفراغ ، اسهال یا تغذیه بد همراه است.

اطمینان حاصل کنید که کودک شما هر روز به اندازه کافی مایعات (یا از شیر مادر یا فرمول) دریافت می کند. در اوایل علائم کم آبی نوزادان شامل:

  • کاهش پوشک خیس
  • بی حالی
  • تحریک پذیری
  • هنگام گریه اشک کمتر است

شرایط جدی چشم

ممکن است شما آن را خوانده باشید کمبود اشک می تواند نشانه ای از بیماری های جدی تر چشم ، مانند آب مروارید ، تنبلی چشم ، گلوکوم یا رتینوبلاستوما باشد.

در واقعیت ، هیچ مدرکی مبنی بر وجود خشکی چشم نشانه ای از این شرایط نیست. (در حقیقت ، گلوکوم می تواند باعث آبیاری بیش از حد شود) شود.

همه این شرایط علائم دیگری دارند که توسط پزشک متخصص شما در ویزیت های خوب نوزاد برداشت می شود.

  • عدم وجود ماهیچه
  • مشکل در تنظیم دمای بدن
  • عفونت های مکرر در ریه ها
  • مشکل در تغذیه

اگر نوزاد شما بسیار جوان است ، مانند زیر 1 ماه ، بدون اشک گریه می کند کاملاً طبیعی است اما اگر کودک شما در مراحل 2 یا 3 ماهگی اشک ایجاد نمی کند ، باید در مراحل بعدی با پزشک خود تماس بگیرید:

  • فقط در یک چشم اشک دارد
  • دارای خصوصیات غیرمعمول چشم مانند دانش آموزان کم رنگ و لنزهای ابری است.

در هفته های اول تولد نوزاد خود انتظار گریه های خشک زیادی را داشته باشید زندگی با گذشت زمان ، چشمان آنها باید خاموش تر شود و سرانجام شروع به تولید اشک در تمام آن 2 چاقو که صبح می شود ، می شود. (اگر شما نیز گریه می کنید ، بسیار خوب است. در اینجا هیچ قضاوتی ندارید.)

اگر کودک شما چشمهایش آب زیادی دارد که فکر می کنید ممکن است ناشی از عفونت یا وضعیت چشم باشد ، به پزشک کودک خود مراجعه کنید. ، یا اگر هنوز بعد از گذشت 3 ماه هنوز اشک ایجاد نمی کنند.

.

چه زمانی بچه ها شروع به گریه کردن می کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *