یک شبکه خبری به سبک روباه موجی از نارضایتی را در فرانسه سوار می کند

یک شبکه خبری به سبک روباه موجی از نارضایتی را در فرانسه سوار می کند

پاریس-این شبکه خبری است که ادعا می کند به بینندگان می گوید که “بیدار شده” چیست رسانه های اصلی چنین نخواهند کرد. می گوید که برای آزادی بیان در خطر است ، حتی اگر توسط تنظیم کننده پخش دولت به دلیل تحریک نفرت نژادی جریمه شده باشد.

این CNews است-که در چهار سال کوتاه برای اولین بار در ماه مه با دادن یک برجسته به سیاستمداران راست افراطی ، مخالفان مبارزه با تغییرات آب و هوا و یکی از طرفداران برجسته ایده بی اعتبار استفاده از داروی ضد مالاریا هیدروکسی کلروکین به عنوان درمانی برای اولین بار به شبکه خبری شماره 1 فرانسه تبدیل شد. کووید -۱۹ متعلق به میلیاردر فرانسوی ونسان بلوره ، رئیس سابق گروه رسانه ای ویوندی ، CNews به طور فزاینده ای به شکل گیری بحث ملی کمک می کند ، به ویژه در مورد موضوعات داغ مانند جنایت ، مهاجرت و جایگاه اسلام در فرانسه که انتظار می رود انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تحت تأثیر قرار گیرد.

نفوذ فوق العاده و نقش مشاجره برانگیز این شبکه در فرانسه در این هفته بیشتر آشکار شد ، زمانی که محبوب ترین مجری شبکه مجبور به اخراج شد زیرا او بعنوان نامزد احتمالی برای ریاست جمهوری در نظر گرفته می شود. -و یکی با شانس واقعی برای پشت سر گذاشتن مسابقه. >

در کشوری که اعتماد به رسانه های خبری بسیار کم است ، CNews در زمان نارضایتی خاصی ظاهر شد-در پی اعتراضات جلیقه زردها در سال 2018 ، که مانند انتخاب دونالد جی ترامپ در ایالات متحده ، جستجوی روح زیادی را در بین روزنامه نگاران ایجاد کرد. اعتراضات که توسط سازمانهای خبری سنتی به نحو ضعیفی درک شده بود ، تصور یک رسانه غیرممکن با محوریت پاریس را تقویت کرد و دوران جدیدی از برخوردهای گاه خشونت آمیز بین روزنامه نگاران و مردم را در خیابان هایی که گزارش می دادند ، باز کرد.

“مردم از رفتارهای سیاسی خسته و خسته شده بودند و در فرانسه ، در 30 ، 40 سال گذشته ، اخبار در دست روزنامه ها ، تلویزیون و روزنامه ها بود که همه یک چیز می گفتند سرژ نجر ، سرپرست CNews ، در مورد نحوه قرار گرفتن کانال خود در کشوری با چهار شبکه خبری خبری گفت.

بر خلاف رقبای خود ، CNews روی ” تجزیه و تحلیل و بحث درباره موضوعاتی که آقای ندار می گوید بیشتر برای فرانسوی ها اهمیت دارد اما توسط رسانه ها نادیده گرفته شده یا به اندازه کافی پوشش داده نشده است: “جنایت ، عدم ایمنی ، مهاجرت”.

وی افزود: “ما این شبکه را با این موضوع ایجاد کردیم که به خود می گوییم در مورد همه چیز ، از جمله موضوعات قابل انفجار صحبت می کنیم.”

آقای نجار گفت که هنگام ایجاد CNews با Fox News آشنایی نداشت و مقایسه ها را کنار گذاشت. وی با اشاره به نام شبکه خود گفت: “کلمه” اخبار “وجود دارد و اگر به مانند Fox News کار کند ، بهتر است.” “فاکس نیوز آنجا بسیار خوب کار می کند ، می شنوم.”

اما منتقدان می گویند مشکل در انتخاب موضوعات CNews نیست ، بلکه نحوه برخورد با آنها است. آنها می گویند تأکید آن بر نظرات ، که اغلب با گزارش اندک یا بررسی واقعیت تأیید می شود ، تعصبات عمومی را گسترش می دهد و شکاف ها را در یک جامعه قطبی عمیق تر می کند.

“این راهی است برای الکسیس لوویر ، مورخ رسانه در دانشگاه ریمس ، گفت: بدترین افکار عمومی – آنچه در بار محلی می شنوید ، که دیگر نمی توانید چیزی بگویید ، و اجازه ندارید در مورد آن صحبت کنید.

در هفته اجاره بعد از تعطیلات تابستانی ، CNews در پاسخ به طرح رئیس جمهور امانوئل مکرون برای احیای مارسی ، دومین شهر بزرگ فرانسه و پس از دهه ها مهاجرت از آفریقا ، یکی از متنوع ترین آنها ، به فرمول آشنا برای ایجاد اختلافات نژادی و مذهبی برخورد کرد.

در CNews ، یک مهماندار و مهمانانش ، از جمله سخنگوی رالی ملی راست افراطی ، بارها پیش بینی کردند شکست لن مهمانان مارسی را به عنوان محلی غیرقانونی از “مناطق محصور” توصیف کردند که دیگر شبیه فرانسه نبود ، زیرا ساکنان آن دارای “غیر اروپایی” بودند. label = “column column”/>

پاسکال پرود ، یک از میزبانان برتر CNews ، مورد تمسخر آقای مکرون به دلیل پاشیدن سخنرانی خود در مارسی با کلمات 10 سنت مانند” thaumaturge “و” palimpsest. “

آقای. نجار گفت CNews از شخصیت هایی که “افراد عادی” و “پرهیزگار” هستند ، حمایت می کند.

وی افزود: “آنها فکر نمی کنند آنها ویکتور هوگو باشند.”

شخصیت برتر شبکه ، اریک زمور ، تبدیل به یک شخصیت ملی شده و موضوع دو حکم از طرف تنظیم کننده دولت است. او در پیش بردن نظریه توطئه ملی گرایانه سفید class = “css-1g7m0tk” href = “https://www.nytimes.com/2019/09/20/world/europe/renaud-camus- تردید نمی کند great-zëvendës.html “title =” “> جایگزینی عالی از جمعیت مستقر با ورودهای جدیدتر از آفریقا. الهام بخش قتل های برتری طلبان سفیدپوست از تگزاس به نیوزلند و حتی توسط سیاستمداران راست افراطی مانند مارین لوپن ، رهبر رالی ملی از آن اجتناب شده است.

” شما دارای جمعیتی فرانسوی ، سفیدپوست ، مسیحی ، از فرهنگ یونانی-رومی هستید “که جایگزین آن” جمعیت مغربی ، آفریقایی و عمدتا مسلمان “است ، آقای زمور گفته شده دو هفته پیش .

در دو حکم در مورد اظهارات گذشته آقای زمور ، تنظیم کننده پخش CNews را به اطلاع رسمی رساند و در ماه مارس 200،000 یورو ، حدود 236،000 دلار ، به دلیل تحریک گفتار به نفرت نژادی جریمه کرد – اولین بار است که یک شبکه خبری با چنین تحریمی روبرو می شود. از ماه ژوئن ، نهاد نظارتی-که موظف به ایجاد تعادل سیاسی در پخش است-همچنین دو بار به CNews هشدار داده است که نتوانسته است دیدگاه های متنوعی ارائه دهد یا سهم ناعادلانه ای از زمان پخش رالی ملی راست افراطی را ارائه می دهد.

آقای. نجار هفته گذشته گفت که آقای زمور از آزادی بیان خود استفاده می کند و این شبکه با احکام مخالفت می کند. اما معاشقه آقای زمور با نامزدی برای ریاست جمهوری بود که شبکه را مجبور کرد در روز دوشنبه وارد عمل شود. پس از اینکه نهاد نظارتی دستور داد زمان پخش آقای زمور محدود شود زیرا او می تواند بازیگر سیاسی تلقی شود ، CNews اعلام کرد که دیگر در برنامه عادی خود ظاهر نمی شود.

مبدأ CNews در سال 2015 آغاز شد ، زمانی که آقای بلوره کنترل شبکه پخش Canal Plus ، از جمله کانال خبری مبارزات چپ ، i-Télé را در دست گرفت. دو سال بعد ، کانال دوباره به عنوان CNews متولد شد.

در سال 2018 جنبش جلیقه زردها-به رهبری فرانسوی ها در محیط جغرافیایی و اقتصادی-رسانه ها و تأسیسات سیاسی را به خود جلب کرد. با تعجب وینسنت گیرت ، ناظر اخبار رادیو فرانسه ، پخش کننده عمومی ، گفت که روزنامه نگاران به عنوان دشمنان مورد توجه قرار گرفتند و مورد هدف معترضان قرار گرفتند.

“بخشی از فرانسه وجود دارد امروز آقای Giret گفت که هنگام گوش دادن یا تماشای رسانه ها احساس نمایندگی نمی شود.

در یک کنفرانس خبری اخیر ، آقای گیرت گفت که رادیو فرانسه برای جلوگیری از آسیب رساندن به “بحث دموکراتیک” بر روزنامه نگاری که ریشه در حقایق ، بی طرفی و گزارش دهی دارد ، تأکید می کنیم. وی گفت: “CNews” “href =” https://www.franceinter.fr/emissions/en-toute-subjectivite “title =” “rel =” noopener noreferrer “target =” _ blank “> بخش نظرات در ایستگاه France Inter خود.

” رقبای مستقیم ما ، که وقت خود را صرف گفتن اینکه هیچ CNews نمی کنند ، می کنند ، تنها کاری که آنها انجام می دهند ، CNews است. “

” دلیل وجود این کانال ها این نیست که به دنبال حقیقت باشید ، بلکه به دنبال بحث و جدل هستید. “آقای کوهن گفت. “نقش آنها ایجاد اختلافات است.” به گفته وی ، اگرچه این کانال دارای رتبه برتر در ماه مه بود ، اما سهم مخاطبان آن کمتر از شبکه های سنتی بود. “companion column”/>

دیگران می گویند ، مانند Fox اخبار دو دهه قبل ، CNews یک خلاء سیاسی را در چشم انداز رسانه ها پر کرد و محافظه کاران فرانسوی را به سمت راست هدایت کرد. جولیا کاگه ، اقتصاددان در Science Po متخصص در زمینه رسانه گفت.

در ابتدای سخنرانی آقای مکرون آقای لوویر ، مورخ رسانه ، گفت که دستیاران پنج ساله ریاست جمهوری ، دستیاران وی BFM را تحت کنترل داشتند ، یک کانال خبری شبیه CNN که برای اولین بار در ماه مه از رتبه CNews عقب ماند. به گفته او ، آنها به CNews چسبیده بودند. اما BFM در کل فصل پیشرو است.

دو سال پیش ، برخی از سیاستمداران-در سمت چپ ، مانند سبزها ، یا در حزب میانه رو آقای مکرون- قول داد هرگز در CNews ظاهر نشود. بسیاری از آن زمان بی سر و صدا به استودیوهای آن متمایل شده اند. class = “css-53u6y8” readability = “21”>

آقای ندار اگرچه در بیان قدرت شبکه خود محتاط است ، اما درمورد مسائل مربوط به دکمه های داغ ، “CNews دارای اندکی ، متواضعانه ، موفق به تغییر خطوط شد. ” او گفت که معتقد است این شبکه برخی از مقامات دولتی را عصبی می کند زیرا آنها فکر می کردند که می تواند به قدرت رساندن کاندیدایی مانند خانم لوپن کمک کند.

“من فکر می کنم آنها” نجار نگران تأثیر CNews است ، که من به شما می گویم زیاد نیست. “اما آنها نگران تأثیر CNews چند ماه قبل از انتخابات هستند.” = “css-ew4tgv” aria-label = “ستون همراه”/>

یک شبکه خبری به سبک روباه موجی از نارضایتی را در فرانسه سوار می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *