فرار افغانها به پاکستان آینده ای نامعلوم در انتظار است.

فرار افغانها به پاکستان آینده ای نامعلوم در انتظار است.

ترخم ، پاکستان-خوشبختانه طالبان متوجه نشدند که محمد یک افسر پلیس. سپس طالبان کنترل افغانستان را در دست گرفتند. آنها رئیس او را کشتند. محمد تصور می کرد که او و خانواده اش نفر بعدی هستند. خانواده بزرگ او از قصاص در 16 اوت ، او ، همسرش و پنج فرزندشان به اسپین بولدک ، شهری در مرز افغانستان ، قبل از عبور از چمن در سمت پاکستان رسیدند. آنها برای رسیدن به آنجا ، طالبان ناظری را هدایت کردند و 900 دلار رشوه به نیروهای امنیتی پاکستان پرداخت کردند. “اما ، خوشبختانه ، آنها مرا نشناختند ، زیرا شاید من یک پلیس درجه پایین بودم.”

مقامات پاکستانی نگران هستند که ببینند آیا پناهندگان بیشتری از محمد و خانواده اش از مرز سرازیر می شوند. دولت تا زمانی که مقامات اردوگاهها و راههای ردیابی و تغذیه آنها را راه اندازی کرده اند ، 700000 نفر با هزینه بالقوه 2.2 میلیارد دلار انتظار دارند .

ورودهای جدید مشکلات سیاسی را برای رهبران پاکستان به همراه خواهد داشت. این کشور در حال حاضر یکی از بزرگترین جمعیت پناهندگان جهان را در خود جای داده است. به گفته گروه های حقوق بشری ، پلیس و بسیاری از مردم با آنها مانند جنایتکاران یا تروریست های احتمالی رفتار می کنند. در حال حاضر ، رهبران منطقه ای و قومی به دولت می گویند که آنها را برنگرداند. “41”>

یکی از آنها ایاز لطیف پالیجو ، رهبر گروه قومی سند در استان سند است ، جایی که شهر کراچی مستقر است و اعتراضاتی را علیه پناهندگان جدید و اعتصاب غذا در میان اعضای حزب سیاسی خود ترتیب داده است. سند در حال حاضر محل زندگی پناهجویانی از افغانستان ، بنگلادش و میانمار است که برخی از آنها چندین دهه در آنجا بوده اند. ، “و ما اجازه نخواهیم داد که افغان های بیشتری در اینجا زندگی کنند.” کودکان ، به دلیل ورود غیرقانونی به کشور پس از تسخیر طالبان. >

سرویس اطلاعاتی پاکستان از طالبان افغان حمایت می کرد و بسیاری از رهبران گروه آشکارا در این کشور زندگی می کردند. (مقامات پاکستانی می گویند تأثیر آنها بر طالبان اغراق آمیز بوده است.) در بین مردم پاکستان ، بسیاری طالبان را جنگجویان صالح اسلامی می دانند که نیروهای آمریکایی را که سالها جنگ با آنها همراه شده بود شکست دادند.

اما ظلم طالبان ، چه در دوران حکومت آنها بر کشور در سال 1996-2001 و چه زمانی که آنها شورشی بودند ، به موج پناهندگان که به پاکستان سرازیر شد کمک کرد. طبق سازمان ملل ، اگرچه کارشناسان می گویند صدها هزار مهاجر بدون سند نیز در آنجا زندگی می کنند.

مسئله مهاجرت در مواقعی باعث ایجاد تنش در مرز می شود. در حال حاضر ، روز چهارشنبه ارتش پاکستان توپخانه ای را بر فراز مرز شلیک کرد که دلیل آن شلیک پنج سرباز در افغانستان بود-آخرین مورد در دشمنی های طولانی مدت زیرا نیروهای پاکستانی شورشیان مشکوک را که در طرف دیگر پنهان شده بودند هدف قرار می دهد.

Lt. به گفته فواد چودری ، وزیر اطلاعات پاکستان ، ژنرال فیض حمید ، رئیس اطلاعات پاکستان ، تروریسم و ​​پناهندگان را از مهمترین دغدغه های پاکستان در دیدار آخر هفته با سران طالبان در کابل عنوان کرد.

شماره عبور از مرز مشخص نیست. به گفته گروه های کمک بین المللی و مقامات پاکستانی ، تاکنون موج پناهندگان ضعیف تر از حد انتظار است. خشونت در افغانستان کاهش یافته است. برخی منتظرند تا ببینند طالبان چه نوع فرمانروایی خواهند بود. و پاکستان کنترل های مرزی خود را تشدید کرده است ، از جمله ایجاد 1600 مایل حصار مرزی در سالهای اخیر.

در تورخم ، گذرگاه گرد و خاکی حدود 140 مایلی شرق کابل ، به نظر می رسد مقامات پاکستانی جریان پناهندگان را تحت کنترل شدید نگه داشته اند. فقط گروههای کوچکی از مردم از مرز عبور کردند ، جایی که فقط شهروندان پاکستانی و افغانهایی که ویزا داشتند مجاز به عبور بودند. صدها کامیون کانتینر خالی در طرف پاکستان بیکار نشسته بودند که نشان از کاهش شدید تجارت به دلیل جنگ است. >

بسیاری از پناهندگان متعلق به گروه قومی هزاره هستند ، که از طرف طالبان تحت آزار و شکنجه قرار گرفته است. ”شیرعلی 32 ساله ، هزاره ای و پناهنده ای از کابل که با مادر بیمار 55 ساله و خواهر کوچکترش وارد کراچی شده است ، گفت. او گفت که پرسنل مرزی در چمن اسپین بولدک به آنها اجازه دادند به دلایل بشردوستانه وارد پاکستان شوند.

بسیاری از پناهندگان با تبعیض روبرو هستند. آنها اغلب در رسانه های خبری پاکستان به عنوان دستفروش مواد مخدر و جنایتکار معرفی می شوند. و ، به طور فزاینده ای ، تروریست ها. بسیاری از رهبران گروه در افغانستان پناه گرفته اند و همین امر باعث شده تا مردم پاکستان به پناهندگان با شک و تردید نگاه کنند. پس از حمله تروریستی در پاکستان ، شهرک های افغان اغلب مورد هجوم نیروهای انتظامی ، با جمع آوری مردان جوان ، بازداشت یا ضرب و شتم دسته جمعی ، گروه های حقوق بشری بگویید.

اخیراً ، موئید یوسف ، مشاور امنیت ملی این کشور گفته است که اعضای طالبان پاکستانی ممکن است در پوشش پناهندگان وارد پاکستان شوند.

تسخیر طالبان در افغانستان را درک کنید


کارت 1 از 6

طالبان چه کسانی هستند؟ طالبان در سال 1994 در بحبوحه ناآرامی هایی که پس از خروج نیروهای شوروی از افغانستان در سال 1989 رخ داد به وجود آمد. آنها از مجازات های وحشیانه عمومی از جمله شلاق ، قطع عضو و اعدام دسته جمعی برای اجرای قوانین خود استفاده کردند. در اینجا بیشتر در مورد داستان اصلی و سابقه آنها به عنوان حاکمان .

“آزار و استثمار از سوی نهادهای مجری قانون محصول ادراکات اساسی افغان ها به عنوان خشونت آمیز ، خطرناک و مشکوک است.” استاد دانشگاه وارویک و کارشناس پلیس. “بنابراین به پناهندگان با شک و تردید نگاه می شود و به عنوان تهدیدی برای امنیت دولت-ملت تلقی می شود. این باعث می شود که کل جامعه ، از جمله کودکان پناهنده ، در معرض آزار و اذیت دولتی قرار بگیرند. ” readability = “43.330515638208”>

شک و تردید پناهندگان افغان را در وضعیت بلاتکلیفی قرار داده بود. اگرچه قوانین پاکستان اجازه می دهد تا افرادی که در آنجا متولد شده اند تابعیت دریافت کنند ، اما ادعاهای کودکان افغان به طور کلی به رسمیت شناخته نمی شود. عمران خان متعهد شد که پس از نخست وزیر شدن در سال 2018 تابعیت آنها را به رسمیت بشناسد ، اما پس از واکنش سیاستمداران و ارتش قدرتمند این کشور عقب نشینی کرد.

برای بسیاری ، بزرگترین ترس اخراج است طبق دیده بان حقوق بشر . این گروه هشدار داد که این اقدام می تواند به جمعیت صدها هزار نفری در افغانستان منجر شود که در فقر و درگیری اساساً بی خانمان شده اند. به در حالی که رهبران جدید کشور سعی کرده اند با لحنی معتدل برخورد کنند ، گزارش های تلافی جویانه علیه اعضای سابق نیروهای امنیتی و دیگر مخالفان طالبان از کشور خارج شده است.

” من هیچ برنامه ای برای بازگشت به افغانستان طالبان ندارم. ” او می خواست تنها با نام خانوادگی خود برای محافظت از همسر و دو فرزندش که در پایتخت افغانستان باقی مانده اند ، شناخته شود. >

پیش بینی پیروزی طالبان تا اکتبر ، خان برنامه ریزی کرده بود پاسپورت همسر و دو فرزندش را برای مهاجرت به پاکستان دریافت کند. سقوط ناگهانی کابل در ماه گذشته این برنامه ها را خراب کرد. ویزای ورود به پاکستان ، “و من مطمئن هستم که من در میان آنها هستم.” = “39”>

در کمپ جدید ، خانه موقتی برای پناهندگان افغان در حومه کراچی ، ساکنان گفتند که هیچ با وجود ماهیت موقتی محیط اطراف ، آنها قصد بازگشت دارند. در دهه 60 سالگی که در سال 1980 وارد پاکستان شد و از طریق فروش فرش دست دوم زندگی می کند. او گفت: “اما این بار ، تنها چیز خوب این است که از خونریزی برای به دست آوردن تاج و تخت کابل جلوگیری شد.” “/>

سلمان مسعود از اسلام آباد پاکستان گزارش تهیه کرد.

فرار افغانها به پاکستان آینده ای نامعلوم در انتظار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *