ارزیابی خطر طوفان های شن و گرد و غبار در آسیا و اقیانوسیه

ارزیابی خطر طوفان های شن و گرد و غبار در آسیا و اقیانوسیه

گزارش “ارزیابی خطر طوفان های شن و گرد و غبار در آسیا و اقیانوسیه” اخیرا توسط مرکز آسیایی و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا (APDIM) در رویدادی جانبی در هفتمین جلسه در حال اجرا ESCAP راه اندازی شده است. کمیته کاهش خطرات بلایا.

آرمیدا سالسیه علیساحبانا ، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و دبیر اجرایی ESCAP ، گفت: “طوفان های شن و گرد و خاک به طور جدی چندین منطقه در جهان ، از جمله در آسیا و اقیانوسیه را تحت تاثیر قرار می دهد.” “گزارش فاش می کند که طوفان های شن و گرد و خاک خطراتی را برای جامعه و محیط زیست به همراه دارد و دستیابی به 11 مورد از 17 هدف توسعه پایدار را مستقیماً تهدید می کند. این گزارش نشان می دهد که اثرات تجمعی طوفان های شن و گرد و غبار بر جامعه قابل توجه است و بیشتر از سایر انواع خطرات طبیعی بیشتر است و تأثیرات آنها پیچیده است. “

در چارچوب بحث های جهانی تغییرات آب و هوایی – برجسته شدن شرایط آب و هوایی شدید و افزایش دما که باعث تشدید خطرات هواشناسی می شود – گزارش جدید خطر طوفان های شن و گرد و غبار را به طور جداگانه برای تعدادی از بخشهای مهم ، مانند کشاورزی ، انرژی ، ارزیابی می کند. محیط زیست ، هوانوردی ، سلامت انسان ، ذوب یخچال و شهرها. این نشان می دهد که چگونه این طوفان ها کیفیت هوا را بدتر می کند و مناطق وسیع زمین های کشاورزی را تخریب می کند ، خدمات پروازهای تجاری را مختل می کند ، کارایی تولید انرژی خورشیدی را کاهش می دهد و ذوب یخچال ها را تسریع می کند.

“بسیج اقدامات منطقه ای هماهنگ برای کاهش خطر و تقویت تاب آوری در برابر تأثیرات فرامرزی منفی طوفان های شن و گرد و غبار بسیار مهم است” ، لتیزیا روسانو ، مدیر APDIM گفت. “شواهد ارائه شده در این ارزیابی از کشورهای عضو می خواهد تا اقدامات مشترک خود را با در نظر گرفتن درک عمیق تری از تأثیرات اجتماعی و اقتصادی طوفان های شن و گرد و غبار ، ایجاد یک سیستم هماهنگ نظارت و هشدار اولیه با تمرکز بر تأثیر ، تدبیر کنند. هماهنگی اقدامات در بیشتر مناطق در معرض خطر و جغرافیایی در معرض خطر برای کاهش خطرات “.

ارزیابی ریسک نشان می دهد که اثرات تجمعی طوفان های شن و گرد و غبار بر جامعه قابل توجه است ، نه تنها به این دلیل که طوفان های شن و گرد و غبار بیشتر از سایر انواع خطرات طبیعی رخ می دهد. تأثیرات آنها پیچیده است ، و آنها یک مسئله مهم نوظهور برای سیاست گذاران در منطقه آسیا و اقیانوسیه است.

9376 ** 9417

ما را در توییتر دنبال کنید IrnaEnglish

ارزیابی خطر طوفان های شن و گرد و غبار در آسیا و اقیانوسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *