HPV و سرطان سر و گردن

Women laughing together =

بیش از 100 نوع ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) با بیش از 40 گونه وجود دارد که می تواند افراد سالم را آلوده کند. HPV در غشای مخاطی زندگی می کند و از طریق تماس تناسلی در رابطه جنسی واژینال ، مقعدی و دهانی منتقل می شود. به طور فزاینده ، این عفونت ها شامل عفونت های دهان و گلو می شوند – این نشان می دهد که HPV یک عامل خطر فزاینده برای ایجاد سرطان سر و گردن است.

HPV چیست؟

Ann Honebrink ، MD ، استادیار زنان و زایمان بالینی می گوید: “HPV شایع ترین عفونت مقاربتی در ایالات متحده است.” و زنان و زایمان در پن. “حتی بدون نشان دادن علائم HPV ، افراد می توانند ویروس را منتقل کنند و روش های مانعی مانند کاندوم به اندازه عفونت های دیگر مانند HIV برای جلوگیری از انتقال HPV عمل نمی کند.”

در حالی که HPV می تواند علائم ، از جمله زگیل تناسلی را ایجاد کند ، فرد می تواند سالها بدون اینکه بداند ویروس پاپیلومای انسانی دارد ، برود. این ، همراه با توانایی ویروس HPV برای باقی ماندن طولانی مدت در فرد ، این ویروس را بسیار شایع می کند – بسیاری از افراد می توانند بدون اطلاع از حمل ویروس به انتشار آن ادامه دهند.

در بیشتر موارد ، بدن به طور طبیعی با HPV مبارزه می کند و در نهایت ویروس پاک می شود. با این حال ، هنگامی که بدن نمی تواند با HPV مقابله کند ، ویروس می تواند باقی بماند و همچنین می تواند تغییرات سلولی را ایجاد کند که ممکن است منجر به سرطان شود. دکتر هونبرینک می گوید: “برخی از انواع HPV باید وجود داشته باشند تا زنان دچار سرطان سلول سنگفرشی دهانه رحم شوند ، که شایع ترین نوع سرطان دهانه رحم است.

سرطان گلو – اتصال جدید HPV

در حالی که HPV بیشتر با سرطان های دهانه رحم ، مقعد و پوست مرتبط است ، مطالعات اخیر نشان می دهد که نوع مشابه HPV همچنین می تواند باعث گلو (دهان و حلق شود ) سرطان . جیسون جی نیومن ، MD ، استادیار می گوید: “ما در حال مشاهده سرطان بیشتری در قاعده زبان و لوزه ها هستیم.” متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن در بیمارستان پنسیلوانیا.

سرطان دهان حلق در قسمتی از گلو از جمله پشت زبان ، قسمت پشتی سقف دهان ، لوزه ها و دیواره کناری و پشتی گلو ایجاد می شود. دکتر نیومن می گوید: “از لحاظ تاریخی ، افرادی که به سرطان سر و گردن مبتلا می شوند ، سن بیشتری دارند – بالای 70 سال – و سیگاری یا مشروب زیادی مصرف می کردند.” “اما ما شاهد افزایش مردان و زنان جوان و سالم هستیم که به سرطان سر و گردن مرتبط با ویروس HPV مبتلا می شوند. این در سطوح اپیدمیک اتفاق می افتد “. اگرچه واکسنی وجود دارد که برای جلوگیری از عفونت های با ریسک بالای HPV طراحی شده است ، اما بسیاری از بیماران واکسن را دریافت نکرده اند.” این واکسن به معنای واقعی کلمه از ابتلای بیمار به سرطان ناشی از آن جلوگیری می کند. این ویروس “دکتر نیومن می گوید.” این فرصتی نادر است که بتوان از چنین راهی آسان برای پیشگیری از سرطان استفاده کرد.

درمان سرطان سر و گردن ممکن است شامل جراحی روباتیک ترانسورال (TORS) باشد. TORS اولین گروه تکنیک های جراحی رباتیک با حداقل تهاجم در جهان است که به جراحان امکان می دهد تومورهای دهان و گلو را بردارند. این پیشرفت انقلابی ممکن است آسیب کمتری به گلو و گردن بیمار نسبت به جراحی معمولی یا شیمی درمانی داشته باشد. TORS از طریق دهان بیمار انجام می شود و دسترسی بی سابقه ای به نواحی کوچک و اغلب دشوار دسترسی به دهان و گلو را فراهم می کند.

جراحان در Penn Medicine در سال 2005 عمل جراحی روباتی (TORS) را ایجاد کردند. اتخاذ این تکنیک رباتیک بسیار پیشرفته نشان دهنده تعهد Penn Medicine به ارائه مراقبت های بهداشتی در سطح جهانی است.

دکتر نیومن می گوید: “دانستن علائم سرطان سر و گردن و نادیده گرفتن علائم ناپدید شدن بسیار مهم است.” بزرگ شدن غدد لنفاوی بدون درد در گردن شایع ترین اولین علامت در اکثر این سرطان ها است. “هنگامی که سرطان در مراحل اولیه تشخیص داده شود ، گزینه ها و نتایج درمانی بسیار بهبود می یابد.”

جلوگیری از HPV

خبر خوب این است که برای دختران و پسران که هنوز با ویروس HPV مواجه نشده اند ، محافظت می شود. دو واکسن HPV تأیید شده توسط FDA در بازار وجود دارد: Gardasil و Cervarix.

گارداسیل در برابر چهار نوع اصلی HPV محافظت می کند: HPV 16 و 18 ، دو نوع که باعث 70 درصد سرطان دهانه رحم می شوند ، و HPV 6 و 11 ، که باعث 90 درصد زگیل های تناسلی می شوند. Cervarix در برابر HPV 16 و 18 محافظت می کند.

واکسن های HPV برای محافظت در برابر عفونت HPV و بیماریهای مرتبط با HPV به صورت سه نوبت تزریق می شوند و بیشترین مزایای سلامتی را برای افرادی که هر سه دوز را قبل از انجام هر نوع فعالیت جنسی دریافت می کنند ، ارائه می دهد. به همین دلیل واکسیناسیون HPV برای دختران و پسران نوجوان در سن 11 یا 12 سالگی توصیه می شود. طی سال گذشته ، سن واجد شرایط بودن برای واکسیناسیون برای مردان و زنان تا 45 سال افزایش یافته است.

برخی از حقایق را باید در نظر داشته باشید:

  • نزدیک به 20 میلیون نفر در ایالات متحده به HPV آلوده هستند.
  • سالانه 6.2 میلیون آمریکایی با بیش از 50 درصد مردان و زنان فعال از نظر جنسی به HPV در مقطعی از زندگی خود آلوده می شوند.
  • اکثر عفونت های HPV هیچ علامتی ندارند و خود به خود برطرف می شوند.
  • HPV می تواند باعث ایجاد زگیل تناسلی و زگیل در دستگاه تنفسی دهانی و فوقانی در مردان و زنان شود.

هیچ درمانی برای عفونت HPV وجود ندارد ، اما بسیاری از شرایطی که ایجاد می شود قابل درمان هستند.

HPV و سرطان سر و گردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *