اولاف شولتز به عنوان آنگلا مرکل بعدی نامزد می شود و به نظر می رسد کار می کند

اولاف شولتز به عنوان آنگلا مرکل بعدی نامزد می شود و به نظر می رسد کار می کند

برلین-وقتی اولاف شولتز از هم سوسیال دموکرات های دیگر خود خواست تا او را به عنوان نامزد خود معرفی کنند برای صدراعظم ، برخی در اردوگاه خود به طور عمومی فکر می کردند که آیا حزب به هیچ وجه نباید برای معرفی نامزد خود زحمت بکشد.

قدیمی ترین حزب آلمان نه تنها از محافظه کاران آنگلا مرکل صدراعظم عقب نمانده بود ، بلکه با 14 درصد تحقیرآمیز در نظرسنجی ها در رتبه سوم پشت سبزها قرار گرفته بود. در ماه ژوئن ، رسانه های آلمانی مسابقه ای را برای جانشینی خانم مرکل به عنوان یک مسابقه دو طرفه بین محافظه کاران او و حزب سبز رنگ صعود می کردند.

اما با انتخابات سراسری 26 سپتامبر به سرعت در حال نزدیک شدن است ، آقای شولتز و حزب در حال مرگ او به طور غیرمنتظره به نفرات برگزیده برای رهبری دولت بعدی در بزرگترین دموکراسی اروپا تبدیل شوید .

” دیدن این که چند شهروند به عنوان صدراعظم بعدی به من اعتماد می کنند واقعاً تکان دهنده است. “آقای شولتز پرتلاش به صدها نفر از حامیانش در رویداد مبارزات انتخاباتی اخیر در برلین که در مقابل یک نمایشگر عظیم ایستاده بود اعلام کرد: “Scholz با آن مقابله خواهد کرد.”

ده ماه پس از آنکه جوزف آر بایدن جونیور در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای دموکرات ها پیروز شد ، این شانس واقعی وجود دارد که آلمان برای اولین بار در 16 سال گذشته توسط یک صدراعظم چپ مرکزی رهبری شود. از زمان دور دوم ریاست جمهوری سابق بیل کلینتون ، کاخ سفید و صدر اعظم آلمان در دست رهبران چپ میانه قرار نگرفته اند.

“فضا فقط شگفت انگیز است آنیکا کلوز ، که کاندیدای سوسیال دموکرات برای پارلمان است و صحبت های آقای شولتز را تماشا می کرد ، گفت: “از زمان پیوستن من به حزب در سال 2011 ، هر نتیجه انتخاباتی بدتر از گذشته بود. 34.5 “>

اینطور نیست که آلمانی ها ناگهان به چپ حرکت کرده اند. آقای شولتز ، که در چهار سال گذشته به عنوان وزیر دارایی و معاون صدراعظم خانم مرکل خدمت کرده است ، از بسیاری جهات بیشتر با حزب ائتلافی تحت رهبری محافظه کاران ارتباط دارد تا حزب خود. دو سال پیش ، او رقابت رهبری حزب را به دو نفر چپ از دست داد که به خاطر مرکز گرایی معتدلش به او حمله کردند.

اما آقای شولتز توانسته است آنچه را که مدتها پیش انجام داده بود ، تغییر دهد مسئولیت اصلی حزبش-که به عنوان همکاران جوان محافظه کاران خانم مرکل اداره می شود-به عنوان دارایی اصلی وی: در یک انتخابات بدون سرپرست ، او خود را به عنوان شخص فعلی معرفی کرد-یا نزدیکترین چیزی که به خانم مرکل وجود دارد .

“کریستیان هافمن” ، ناظر سیاسی برجسته ، گفت: “آلمانی ها مردم چندانی برای تغییر نیستند و رفتن آنگلا مرکل اساساً تغییر کافی برای آنها است.” و روزنامه نگار “آنها به احتمال زیاد به کاندیدایی اعتماد خواهند کرد که قول می دهد انتقال تا حد ممکن آسان است.” از سبزها پیشی گرفت ، اکنون 17 درصد عقب مانده و محافظه کاران به سختی بیش از 20 درصد. اما تحلیلگران سیاسی خاطرنشان می کنند که این امر به سختی یک پیروزی قانع کننده خواهد بود. موسسه نظرسنجی Forsa با اشاره به سال تاسیس جمهوری فدرال آلمان پس از جنگ جهانی دوم. “پس از 16 سال ریاست جمهوری مرکل که احساس ثبات خاصی را به همراه داشت ، ما در جایی هستیم که قبلاً هرگز نبوده ایم.”

در مبارزات انتخاباتی آقای شولتز با تحسین از صدراعظم کنونی صحبت کرده است. یک تلویزیون تولید شده با صافی تبلیغ توسط حزب نشان می دهد که او در حال حرکت در مقابل تصویری از خانم مرکل است.

او از ژست دست الماس شكل دار صدراعظم عکس گرفته است-”

نمادگرایی این بسیار ظریف نیست ، اما کار می کند- در واقع به این خوبی که خود صدراعظم مجبور به عقب نشینی از آن شده است- اخیراً در آخرین سخنرانی وی در بوندستاگ.

آقای. گولنر ، نظرسنجی ، گفت که حداقل بخشی از افزایش اخیر حمایت از سوسیال دموکرات ها از سوی رای دهندگان مرکل ناشی می شود که از نامزد حزب وی ، آرمین لاشچت ، فرماندار ایالت محافظه کار که بارها و بارها در مسیر مبارزات انتخاباتی خراب شده است ، راضی نیستند. class = “css-8l6xbc evw5hdy0″>

خانم هافمن گفت: “هیچ اشتیاق واقعی شولتز در آلمان وجود ندارد.” “موفقیت او در درجه اول به دلیل ضعف نامزدهای دیگر است.” او ریسک چندانی نمی کند و کنترل می شود تا جایی که آلمانی ها او را “Scholz-o-mat”-یا “ماشین Scholz” لقب داده اند.

پایبندی به پیام ثبات او همچنین باعث شده است که مخالفان او در اشتباهات گذشته به او حمله کنند ، اگرچه برخی تلاش کرده اند. به عنوان شهردار هامبورگ ، وی با یک بانکدار به دنبال تعویق مالیاتی یک میلیون یورو جلسات خصوصی داشت ، این قسمت بخشی از تحقیقات ایالتی شده است و به عنوان وزیر دارایی تحت مراقبت فین تک فن آلمانی Wirecard شرکت منفجر شد .

اما این به سختی در مبارزات انتخاباتی ظاهر شد. در عوض ، محبوبیت آقای شولتز همچنان در حال افزایش است.

آقای. شولتز در دهه 1970 یک سوسیالیست بود که به تدریج تبدیل به یک مرکزگرای پسا ایدئولوژیک شد. ابتدا از کارگران به عنوان وکیل کار دفاع می کرد ، سپس از اصلاحات دردناک بازار کار دفاع می کرد و اکنون با یک صدراعظم محافظه کار همکاری می کند ، سفر او از بسیاری جهات رهبری حزب خود را دنبال می کند.

سوسیال دموکرات ها در تاریخ 158 ساله خود یک نیروی سیاسی نیرومند بوده اند که برای حقوق کارگران مبارزه می کنند ، با فاشیسم مبارزه می کنند و به شکل گیری دولت رفاه آلمان پس از جنگ کمک می کنند. اما پس از سه دوره خدمت به عنوان شرکای جوان خانم مرکل ، سهم آراء این حزب به نصف کاهش یافت. >

گرهارد شرودر ، آخرین سوسیال دموکرات که صدراعظم شد ، 39 درصد از در سال 2002 ، هنگامی که سوسیال دموکرات ها اولین ائتلاف خود را با خانم مرکل آغاز کردند ، هنوز 34 درصد آرا را به دست آوردند. تا سال 2017 این میزان به 20 درصد کاهش یافته بود.

این امر کمک کرد که به عنوان وزیر دارایی ، در دوران همه گیری ، بندهای کیفی دولت را کنترل کند. وی پس از سالها پایبندی مذهبی به قانون بودجه متعادل آلمان ، وعده داد که “بازوکا” را برای کمک به مشاغل در برابر بیماری همه گیر به نمایش می گذارد ، در ابتدا 353 میلیارد یورو یا حدود 417 میلیارد دلار در بودجه بازیابی و کمک هزینه کرد.

اگر نظرسنجی های فعلی برگزار شود ، سوسیال دموکرات ها اول به پایان می رسند اما برای تشکیل ائتلاف حکومتی به دو حزب دیگر نیاز خواهند داشت. یکی تقریباً سبزها هستند. در مورد دیگری ، آقای شولتز حزب چپ چپ افراطی را که از محافظه کاران یا-به احتمال زیاد-بازار آزاد دموکرات های آزاد خارج می شود ، رد کرده است.

آقای تحلیلگران پیش بینی می کنند که شولتس ایده هایی در مورد نحوه متفاوت حکومت خود ارائه کرده است ، اما تغییرات نسبتاً اندک است و ممکن است توسط شرکای ائتلافی وی کاهش یابد.

-label = “companion column”/>

او تلاش کرده است تا با استفاده از “احترام” به عنوان یکی از شعارهای اصلی کمپین خود ، رای دهندگان اصلی طبقه کارگر حزب خود را جذب کند. وی در سخنرانی پرحرف خود بر تأکید می کند که افرادی که به اندازه او درآمد دارند نباید از تخفیف مالیاتی برخوردار شوند. در عوض ، او می خواهد مالیات را برای افراد کم درآمد و کم درآمد کاهش دهد و آنها را برای کسانی که درآمدشان بیش از 100000 یورو در سال است ، به میزان متوسطی افزایش دهد.

او قول می دهد حداقل دستمزد تا 12 یورو در ساعت (به جای 9.60 یورو فعلی) ، ساخت 400000 خانه در سال (به جای حدود 300000 مورد ساخته شده در سال 2020) و انجام تعدادی از اقدامات اقلیمی ، هر چند بدون خروج از زغال سنگ قبل از 2038.

“ما انتظار تغییر مالیات ها و هزینه ها برای افزایش یک محرک بزرگ مالی دیگر را نداریم ،” هولگر اشمیدینگ ، اقتصاددان ارشد بانک برنبرگ ، در تحلیلی که اخیراً درباره معنای صدراعظمیت شولتز برای بازارهای مالی به کار برده است ، نوشت. او پیش بینی کرد که در ائتلافی با سبزها و دموکرات های آزاد ، “خود شولتز عمل گرا احتمالاً گرایش های چپ را در پایگاه حزب خود مهار خواهد کرد.

فقط محافظه کاران که به شدت تحت فشار بودند ، برعکس بحث می کردند.

حتی خانم مرکل ، که گفته بود می خواهد از مسابقه دور بماند ، اخیراً احساس اجبار برای فاصله گرفتن از تلاشهای بی وقفه آقای شولتز برای اجرا به عنوان کلون وی.

“یک تفاوت بزرگ برای آینده آلمان بین من و او. ”خانم مرکل گفت.

اولاف شولتز به عنوان آنگلا مرکل بعدی نامزد می شود و به نظر می رسد کار می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *