یک ساحل گردشگری در یک زمان: اقدامات محلی می تواند به تغییر روند پلاستیک دریایی کمک کند

یک ساحل گردشگری در یک زمان: اقدامات محلی می تواند به تغییر روند پلاستیک دریایی کمک کند

One piece at a time, one beach at a time: Tourism can stem the tide and then turn the tide on marine plastic pollution. By Karuvadgraphy (CC0) via Pixabay. https://pixabay.com/photos/sunrise-sunset-grass-morning-dusk-4807648/

"Good Tourism" Premier Partnership is for a leading brand in travel & tourism

به گفته کریستینا Eleftheriou-Hocsak ، نامزد دکترا ، حتی کوچکترین گامی که توسط ذینفعان سفر و گردشگری برای مقابله با تهدید جهانی آلودگی پلاستیک اقیانوس ها برداشته شده است ، مهم است. در این بینش “گردشگری خوب” ، او اقدامات محلی انجام شده توسط یک سازمان غیرانتفاعی در قبرس را مورد بحث قرار می دهد.

[با تشکر از Tazim Jamal برای دعوت خانم Eleftheriou-Hocsak به یک” GT “Insight بنویسید.]

همه گردشگری ، از جمله گردشگری انبوه ، تحت سلطه ساحلی و گردشگری دریایی (CMT) . طبق یک مطالعه ای که برای کمیسیون اروپا تهیه شده است ، CMT گردشگری مربوط به ساحل و غیر ساحل در زمین (گردشگری ساحلی) و عمدتا گردشگری مبتنی بر آب (گردشگری دریایی) را پوشش می دهد.

متأسفانه ، پلاستیک در محیط های دریایی همه گیر شده است. آثار پلاستیکی در 36 – 100٪ از آبزیان مورد مطالعه قرار گرفت. مواردی که شبیه “بود یک کیسه پلاستیکی و بسته بندی آب نبات ” در عمق ترانشه ماریانا ، که عمیق ترین نقطه زمین است ، مشاهده شده است. و مشخص شده است که میکروپلاستیک ها وارد جو از طریق اسپری دریا می شوند.

یک مسئله جدی برای گردشگری ساحلی و دریایی ، مشارکت آن در مشکل پلاستیک دریایی است. مقدار زیادی زباله توسط گردشگران باقی می ماند. این منجر به یک ردپای پلاستیکی بزرگ به عنوان بالا می شود تا 95٪ زباله های دریایی پلاستیکی هستند. برای مثال ، در مدیترانه ، آوارها می توانند ، اوج فصل گردشگری در برخی مناطق ، بازدیدکنندگان فصل بالا بیش از 75٪ زباله سالانه .

پارادوکس این است که آلودگی پلاستیکی دریایی بر محیط زیست و زیبایی و امکانات تفریحی که بازدیدکنندگان را به این مقاصد جذب می کند ، تأثیر منفی می گذارد. اثرات منفی ، همراه با تبلیغات نامطلوب و از دست دادن گواهینامه های ساحلی پایدار ، ممکن است منجر به از دست دادن قابل توجه درآمد ، شغل و ثبات اجتماعی شود.

همچنین بینش “GT” Tejas Joseph را مشاهده کنید
“تجمع: مشکل مدیریت زباله در حال رشد گردشگری هند ”

آلودگی دریایی پیامدهای منفی قابل توجهی بر رفاه اقتصادی و اجتماعی جوامع ساحلی ، از جمله آنهایی که به گردشگری وابسته هستند ، دارد. به عنوان مثال ، در کره جنوبی ، آوارهای دریایی منجر به 63٪ کاهش بازدیدکنندگان و برآورد درآمد از دست رفته 29 – 37 میلیون دلار در تابستان 2011. در سواحل نیمه گرمسیری برزیل ، 85٪ از گردشگران از سواحل که به نظر آنها بیش از حد آلوده است اجتناب می کنند.

در حالی که سازمان های بین المللی ده ها سال است در مورد بقایای پلاستیکی دریایی صحبت می کنند ، صحبت آنها نتوانسته جزر و مد را متوقف کند. بر اساس تخمین ها ، آلودگی پلاستیکی اقیانوس به شدت به رشد خود ادامه می دهد و به نظر می رسد همه گیری COVID-19 باعث ایجاد وضعیت حتی بدتر .

فرو ریختن جزر و مد ، چرخش جزر و مد…

برای جلوگیری از آلودگی پلاستیکی دریایی و در نهایت تغییر آن ، باید از ورود پلاستیک به اقیانوس ها جلوگیری کنیم و تا آنجا که ممکن است پلاستیک را از آنها خارج کنیم. خوشبختانه تلاش های زیادی در سطوح مختلف برای مقابله با یک یا هر دو طرف مشکل آغاز شده است. می توان به ابتکارات مctiveثر در سطح جهانی و ملی پیوست. می توان از پروژه های محلی موفق تقلید کرد.

Plastic pollution in our oceans and on our beaches is nothing to be proud about. By Filmbetrachter (CC0) via Pixabay. https://pixabay.com/photos/pollution-plastic-plastic-waste-4110882/
آلودگی پلاستیکی در رودخانه ها ، دریاچه ها ، اقیانوس ها و سواحل ما چیزی برای افتخار نیست توسط Filmbetrachter (CC0) از طریق Pixabay .

در سطح بین المللی ، امید است که طرح هایی مانند SDG 14 ، پانل اقیانوس و دهه اقیانوس به نتایج منتهی می شود. در اتحادیه اروپا ، انتقال اجباری دستورالعمل اتحادیه اروپا 2019/904 می تواند پیشرفت بزرگی باشد زیرا ممنوعیت ها و مقرراتی را برای تعدادی از اقلام پلاستیکی یکبار مصرف ایجاد می کند.

رهبران سیاسی سربازان تنها در مبارزه با آلودگی پلاستیک نیستند. صنعت گردشگری و گردشگری نیز نقش مهمی ایفا می کند. نهادهای دولتی و خصوصی مانند طرح جهانی پلاستیک گردشگری و پیشنهاد سفر بدون پلاستیک دستورالعمل ها و ابزارها.

همچنین بینش “GT” جان موریس ویلیامز
“چگونه یک هتل را سبز و مسئولیت پذیر کنیم: به کار خود ادامه دهید! ”

در بخشهای مختلف ، شرکتهای چند ملیتی و مستقل اقدام می کنند. به عنوان مثال ، در بخش اقامت Accor متعهد شده است که تمام اقلام پلاستیکی یکبار مصرف را در همه هتل های خود تا پایان سال 2022 ممنوع کند ، در حالی که مسافرخانه Black Sheep در اکوادور “پسماند صفر – کاهش ، استفاده مجدد و بازیافت” را دنبال می کند. سیاست فعلی.

اقدامات سازمانهای غیردولتی و غیرانتفاعی نیز مهم است.

… در قبرس

در 2006 تأسیس شد ، ابتکار گردشگری پایدار قبرس (CSTI) ، جایی که من مدیر پروژه به مدت 14 ماه تا آوریل 2021 ، به طور جدی به چالش آلودگی پلاستیک دریایی پرداخته است. آلودگی پلاستیکی دریایی برای کشور جزیره قبرس اهمیت ویژه ای دارد زیرا دریای مدیترانه دارای یکی از بالاترین غلظت های جهان .

یک پروژه نماینده قبلی CSTI ” پروژه حصار کشی توماس کوک “که در فصل عالی 2011 انجام شد. با همکاری بنیاد سفر ، این پروژه با هدف کاهش استفاده از پلاستیک در هتلها بدون تأثیر منفی بر تجربه مشتری انجام شد.

همچنین بینش “GT” لورن خرونی را مشاهده کنید
“صرفه جویی در هزینه ، جلب رضایت مهمانان ، و به مبارزه با ضایعات مواد غذایی بپیوندید »

هماهنگ کنندگان پروژه به طور مرتب از هتل ها بازدید می کردند تا کارکنان هتل و مدیران کیفیت توماس کوک را آموزش داده و پشتیبانی کنند.

مهمانان هتل درگیر بودند. به محض ورود ، آنها نامه ای دریافت کردند که در آن پروژه را توضیح داده و از آنها درخواست پشتیبانی می کرد. در پایان اقامت ، آنها یک نظرسنجی را تکمیل کردند.

اقدامات کلیدی پروژه شامل موارد زیر است:

 • جایگزینی لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف با لیوان های قابل استفاده مجدد در حوضچه ؛
 • جایگزینی آب بطری با دستگاه های آب آشامیدنی (برای پر کردن لیوان های قابل استفاده مجدد) ؛
 • ارائه فقط یک سطل زباله با سطل سطل پلاستیکی در هر اتاق مهمان ؛
 • آموزش کارکنان هتل در مورد اندازه و ضخامت آسترهای پلاستیکی ؛
 • تعویض روکش پلاستیکی فقط در صورت آلودگی ؛
 • حذف برخی از بسته بندی های پلاستیکی ؛
 • جایگزینی صابون ها ، شامپوها و نرم کننده های بسته بندی شده با دستگاه های قابل شارژ مجدد در حمام ها. و
 • ارائه نی فقط در صورت درخواست.

نتایج اصلی پروژه عبارت بودند از:

 • به طور متوسط ​​19٪ اقلام پلاستیکی کمتر برای هر مهمان استفاده می شود ؛
 • صرفه جویی در حدود 800000 بطری آب پلاستیکی ؛
 • 50٪ از مهمانان احساس مثبت تری نسبت به توماس کوک ؛ و
 • 93٪ از مهمانان آرزو داشتند پروژه های مشابه را در مقاصد دیگر مشاهده کنند.

ابتکارات اخیر CSTI نیز با هدف حذف پلاستیک دریایی از جریان. یک مثال پروژه پاکسازی به عنوان بخشی از ” سفرهای تفریحی رایگان پلاستیکی و فعالیتهای ورزشهای آبی “. حمایت شده توسط BeMed (Beyond Plastic Med) ، پاکسازی توسط 60 داوطلب در نوامبر 2020 در شهر لارناکا انجام شد. به در این فعالیت چهار ساعته 1470 کیلوگرم زباله پلاستیکی بازیابی شده از دریا و چندین کیسه زباله از ساحل جمع آوری شد.

یک قطعه در یک زمان ، یک ساحل در یک زمان: اقدام محلی بر گفتگوی جهانی غلبه می کند

بقایای پلاستیکی دریایی هم در سطح محلی و هم در سطح جهان تهدید است. در حالی که تلاش های کاهش دهنده توسط ذینفعان ملی و بین المللی انجام شده و در حال انجام است ، به نظر می رسد ابتکارات محلی برای تولید نتایج محلی بهتر است. همانطور که CSTI ثابت کرده است ، سازمانهای مستقل ، مانند سازمانهای غیردولتی محلی و غیرانتفاعی ، می توانند و باید برای انجام آنچه در خانه خود انجام می دهند قدم بردارند.

بصیرت “GT” آنجلو شیاکا را نیز مشاهده کنید
“ذخیره برای حفظ : نوآوری سودمند در گردشگری مدور ”

پروژه های واحدهای بزرگتر نیز می توانند تأثیر جهانی داشته باشند. پاکسازی بین المللی ساحل ، به عنوان مثال ، بیش از 45 میلیون قطعه پلاستیک کوچک از سواحل جهان جمع آوری کرده است. و یک کمپین بین المللی در حال انجام وجود دارد که تاکنون 100 میلیون بطری پلاستیکی را ذخیره کرده است. با این حال ، تقریباً هیچ چیز بر تلاش محلی افراد ذی نفع در سفر و گردشگری برای زیبا نگه داشتن خطوط ساحلی محلی به منظور قدردانی از بازدیدکنندگان ، پیشی نمی گیرد.

آلودگی پلاستیکی دریایی باید متوقف شود. اگر رویکردهای از پایین به بالا کارآمدتر از روش های بالا به پایین هستند ، بدون شک ، این راه در پیش است.

موافقید؟ مخالف هستید؟ نظر شما چیست؟ یک حکایت کوتاه یا نظر زیر را به اشتراک بگذارید. یا بنویسید ” GT ”بینش خود شما . وبلاگ “گردشگری خوب” از تنوع نظرات در مورد سفر و گردشگری استقبال می کند زیرا سفر و گردشگری شغل همه است.

تصویر برجسته (بالای پست): یک قطعه در یک زمان ، یک ساحل در یک زمان: گردشگری می تواند به جلوگیری از جزر و مد و سپس تغییر جریان در آلودگی پلاستیک اقیانوس کمک کند. تصویر توسط Karuvadgraphy (CC0) از طریق Pixabay .

درباره نویسنده

Krisztina Eleftheriou-Hocsak
Krisztina Eleftheriou-Hocsak

Krisztina Eleftheriou-Hocsak دانشجوی دکترای تخصصی در دانشگاه اروپایی قبرس است. تحقیقات وی بر گردشگری پایدار ساحلی و دریایی متمرکز است. خانم Eleftheriou-Hocsak قبل از شروع دوره دکترا ، در مورد ادغام و خرید در بخش محیط زیست و انرژی در کمیسیون اروپا در بروکسل کار کرد.

کریشتینا مایل است از دکتر تعظیم جمال تقدیر و تشکر کند در دانشگاه A&M تگزاس ، دکتر نیکالاس بوکاس در دانشگاه اروپایی قبرس و رئیس CSTI فیلیپوس دروسیوتیس برای کمک و پشتیبانی آنها در تهیه این بینش “GT”.

یک ساحل گردشگری در یک زمان: اقدامات محلی می تواند به تغییر روند پلاستیک دریایی کمک کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *