روسیه و بلاروس به یک ادغام کامل نزدیک می شوند

روسیه و بلاروس به یک ادغام کامل نزدیک می شوند

مسکو-ولادیمیر ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، متحد مستبد و خودکامه خود را به بلاروس یک نجات تازه در روز پنجشنبه است و گاز طبیعی ارزان و بیش از 600 میلیون دلار وام جدید به عنوان بخشی از تلاش برای ادغام بیشتر همسایگان پس از اتحاد جماهیر شوروی متعهد شده است.

آقای به پوتین و رئیس جمهور الكساندر جی لوكاشنكو بلاروس برای ششمین بار در سال گذشته ملاقات كردند و برنامه ادغام طولانی مدت را كه برخی تحلیلگران حدس می زدند می تواند دو كشور را در آستانه ادغام همه جانبه قرار دهد ، تعیین كردند.

عصر پنجشنبه در کرملین ، سران دو رهبر سرانجام طرح چنین طرحی را اعلام کردند ، اما برنامه ای که بر همسویی اقتصاد دو کشور متمرکز بود در حالی که سوالات سیاسی تلخ تر را کنار گذاشتیم. .

آقای پوتین گفت: “ما باید ابتدا یک پایگاه اقتصادی ، یک پایه اقتصادی ایجاد کنیم تا از جمله در مسیر سیاسی به جلو حرکت کنیم.

اعلامیه هایی که در یک کنفرانس خبری مشترک توسط آقایان پوتین و لوکاشنکو اعلام شد ، آخرین سیگنال کرملین مبنی بر پابرجا بودن آن بود. رهبر بلاروس علیرغم طوفان انتقاد غرب از نقض حقوق بشر در داخل این کشور. همچنین نشان داد که آقای پوتین مصمم است بلاروس را از پیروی از مسیر همسایه جنوبی خود ، اوکراین ، در خارج شدن از مدار روسیه و ورود به غرب منع کند.

​​

درک وضعیت بلاروس

    • بلاروس در کانون توجه فرود اجباری یک پرواز تجاری در روز یکشنبه ، توسط بسیاری از کشورها به عنوان یک هواپیماربایی دولتی که توسط آن درخواست شده است دیده می شود. رئیس جمهور قوی ، الکساندر G. لوکاشنکو.
  • نتایج انتخابات و اعتراض. کمتر از یک سال پس از آنکه بلاروس هنگامی که آنها به نتایج یک انتخابات اعتراض کردند که بسیاری از دولتهای غربی آن را به عنوان جعلی مورد تمسخر قرار دادند ، با سرکوب شدید پلیس روبرو شدند.
  • فرود اجباری هواپیما. پرواز Ryanair از آتن به ویلنیوس ، لیتوانی ، با هدف بازداشت رومانی پروتاسویچ ، روزنامه نگار مخالف 26 ساله.
  • رومن پروتاسیویچ کیست؟ در ویدئویی که توسط دولت منتشر شد ، آقای . پروتاسویچ اعتراف کرد که سال گذشته در سازماندهی “ناآرامی های جمعی” شرکت کرده است ، اما دوستان می گویند این اعتراف تحت فشار بوده است.

آقای. پوتین بار دیگر از حکومت آقای لوکاشنکو حمایت کرد و اعلام کرد که وضعیت سیاسی در بلاروس “بطور قابل توجهی تثبیت شده است”. او کشورهای غربی را به دلیل امتناع از تعامل با آقای لوکاشنکو-که رژیم آنها پس از آن تحت تحریم های بیشتر غرب قرار گرفت = class = “css-1g7m0tk” href = “https://www.nytimes.com/2021/05/23 /world/europe/ryanair-belarus.html “title =” “> یک هواپیمای تجاری را که یک مخالف بلاروس را در ماه مه حمل می کرد-با مقایسه او با طالبان مجبور کرد.

” در اصل همه می خواهند مستقیماً با جنبش طالبان صحبت کنند. “آقای پوتین با اشاره به اینکه این حرکت توسط سازمان ملل متحد تحریم شده است ، گفت. “اما رئیس جمهور بلاروس ، الکساندر گریگوریویچ لوکاشنکو ، در نتیجه درگیری مسلحانه به قدرت نرسید.”

روسیه و بلاروس قبلاً کنترل مهاجرت یکدیگر را حذف کرده اند. شهروندان در مرز مشترک خود ، و آنها متحدان نظامی نزدیک هستند. در رزمایش وسیع و چهارساله نظامی موسوم به Zapad-2021 که قرار است از جمعه آغاز شود ، 200 هزار سرباز روسی و بلاروس در تمرین نازک محاصره احتمالی با ناتو تمرین می کنند.

آقای پوتین گفت که او و آقای لوکاشنکو روز پنجشنبه همچنین درباره همکاری نظامی نزدیکتر بحث کردند ، اما هیچ جزئیاتی ارائه نکرد.

ایجاد “اتحادیه دولتی” بین روسیه و بلاروس برای اولین بار در دهه 1990 با تصور قانونگذار و پول مشترک مورد توافق قرار گرفت. اما به دلیل ناامیدی ظاهری آقای پوتین ، آقای لوکاشنکو سالها پای خود را به اتحاد سیاسی نزدیکتر با روسیه کشاند – در عوض به اروپا حمله کرد و از بازی مسکو و غرب در مقابل یکدیگر سود برد.

این استراتژی سال گذشته به پایان رسید ، زمانی که بلاروس در اعتراض به ادعای متقلبانه آقای لوکاشنکو مبنی بر پیروزی مجدد قاطع در یک دوره ششم ریاست جمهوری ، اعتراض کرد. مسکو ، پس از چند روز تردید ، به حمایت آقای لوکاشنکو روی آورد. این به او کمک کرد تا در سمت خود بماند اما او را ترک کرد برای بقای سیاسی خود تقریباً به طور کامل به کرملین -تسریع مذاکرات ادغام شده با تأخیر طولانی.

توافقات اعلام شده در روز پنجشنبه شامل یک واحد پولی یا قانونگذار مشترک نبود ، اما پایه و اساس روابط نزدیکتری را در سالهای آینده ایجاد کرد. آقای پوتین گفت که هر دو طرف توافق کردند که ابتدا بر ادغام اقتصادی ، از جمله همسویی بیشتر در مالیات ها ، حقوق بازنشستگی و قانون کار تمرکز کنند.

روسیه موافقت کرد که حدود 630 دلار به بلاروس کمک کند میلیون دلار وام جدید ، آقای پوتین گفت ، و ایجاد یک بازار واحد برای گاز طبیعی که به آقای لوکاشنکو کمک می کند تا هزینه های انرژی کشورش را کنترل کند.

” اگر ما به یکپارچگی نظامی ، سیاسی یا اقتصادی نزدیکتری نیاز داشته باشیم ، این کار را فوراً انجام می دهیم. ”آقای لوکاشنکو گفت. “ما هر کاری را که به نفع مردم است انجام خواهیم داد.”

روسیه و بلاروس به یک ادغام کامل نزدیک می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *