ایران بیگانه هراسی ، اسلام هراسی را چالش هایی در فرهنگ صلح می داند

ایران بیگانه هراسی ، اسلام هراسی را چالش هایی در فرهنگ صلح می داند

ارشادی در بیانیه خود خطاب به مجمع عالی سازمان ملل متحد در زمینه فرهنگ صلح گفت: “امروزه فرهنگ صلح با پدیده هایی مانند سخنان نفرت انگیز ، بیگانه هراسی و اسلام هراسی ، ایجاد محیط مساعد برای خشونت و افراط گرایی خشونت آمیز. “

“ما از تلاش ها برای ترویج فرهنگ صلح حمایت می کنیم و به همین منظور ، بر اهمیت گفتگوی فرهنگ ها و تمدن تاکید می کنیم.”

وی افزود: “دنیای امروز ما با چالش های فشاری روبرو است ،” این کشور از جنگ ها ، درگیری ها ، تروریسم و ​​افراط گرایی خشونت آمیز ، فقر و تبعیض و همچنین یک جانبه گرایی و اقدامات اجباری یکجانبه که مغایر با قوانین بین المللی است ، رنج می برد. ”

ارشادی گفت: “همانطور که دبیرکل به درستی بیان کرده است ، نظم جهانی هرج و مرج تر می شود ، اصول دموکراتیک تحت محاصره قرار گرفته است ، حاکمیت قانون زیر پا گذاشته می شود و چند جانبه گرایی دقیقاً در زمانی که ما به آن بیشترین نیاز را داریم مورد حمله قرار می گیرد.” .

وی افزود: “آنها برای ارزشهای والایی مانند صلح ، عدالت ، برابری ، مدارا و همزیستی که سازمان ملل متحد بر اساس آن بنا شده است بسیار مضر هستند.”

“حمایت و ترویج این ارزشها و اهداف و اصول سازمان ملل متحد مهمتر و ضروریتر از همیشه است.”

“در این منشور مشخص شده است که برای دستیابی به صلح و امنیت بین المللی ، سازمان و اعضای آن باید بر اساس اصول برابری حاکمیتی همه کشورها ، حل مسالمت آمیز اختلافات بین المللی ، عدم استفاده یا تهدید عمل کنند. ارشادی گفت: استفاده از زور و عدم مداخله در مسائلی که اساساً در صلاحیت داخلی هر کشوری است.

بر این اساس ، زمانی که تهدیدی برای حاکمیت و استقلال سایر کشورها وجود داشته باشد و قوانین اساسی بین المللی با اعمال اقدامات اجباری یک جانبه و آسیب پذیرترین آسیب پذیرترین افراد مورد تهدید قرار گیرد ، نمی توان فرهنگ صلح را ترویج کرد. ” اضافه شد.

“ترویج صلح و فرهنگ صلح مستلزم تلاش های مشترک و مستمر جامعه بین المللی است ، به ویژه در این دوره زمانی که برخی از کشورها تمایل فزاینده ای برای استفاده گسترده از اقدامات یک جانبه برای تأمین منافع خود در نقض قوانین بین المللی و تضعیف حقوق بین الملل و دیپلمات ایرانی گفت.

“صلح پایدار تنها زمانی می تواند حاصل شود که چندجانبه گرایی و حاکمیت حقوق بین الملل توسط همه کشورهای عضو به رسمیت شناخته شده و مورد احترام قرار گیرد.”

ارشادی تأکید کرد: “در این زمینه ، ما نقش مهمی را که سازمان ملل متحد می تواند در ترویج و تقویت فرهنگ صلح در سراسر جهان ایفا کند ، برجسته می کنیم.

“من می خواهم با تأکید بر این نکته که پایبندی کامل به منشور و اهداف و اصول مندرج در آن توسط همه کشورهای عضو ، اساس و لازمه دستیابی به فرهنگ صلح است ، نتیجه بگیرم.”

“ما بار دیگر بر تعهد بی دریغ خود به چندجانبه گرایی ، مطابق با منشور ملل متحد و قوانین بین المللی ، به عنوان تنها راه مقابله با چالش های بین المللی ، تاکید می کنیم.”

9376 ** 9417

ما را در توییتر دنبال کنید IrnaEnglish

ایران بیگانه هراسی ، اسلام هراسی را چالش هایی در فرهنگ صلح می داند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *