کارد چاقو در مقابل چاقوی کاربردی: چگونه از هریک استفاده می کنید؟ تفاوت در چیست؟

کارد چاقو در مقابل چاقوی کاربردی: چگونه از هریک استفاده می کنید؟ تفاوت در چیست؟


آیا تفاوت بین یک کاردستی و یک چاقوی کاربردی را می دانید؟ به خواندن ادامه دهید تا بدانید!

عکسها توسط: Pexels

استفاده از ابزارهای مناسب برای موفقیت در هر پروژه ای کلید موفقیت است. اکثر مردم می دانند که چقدر می توان تلاش کرد که با ابزاری که کار می کند “بسازد” اما واقعاً بهترین ابزار برای شرایط خاص نیست. هنگام انتخاب یک ابزار برش ، مهم است که درک کنیم که چاقوهای کاردستی و چاقوهای کاربردی در طراحی آنها کاملاً متفاوت است. هر کدام دارای برنامه هایی هستند که در آن برتری دارند و زمینه هایی که در آنها بهترین عملکرد را دارند. در اینجا چند تفاوت اساسی وجود دارد که هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه برای پروژه بعدی شما بهترین است ، باید در نظر بگیرید.

چاقوی کاردستی

یک چاقوی کاردستی به طور کلی بسیار کوچک است و اغلب دارای دسته ای است که شبیه قلم جوهر است. به دلیل شکل و اندازه ، بیشتر با انگشتان دست نگه داشته می شود ، درست مانند یک ابزار نوشتاری. دارای تیغه ای نسبتاً نازک است که می توان آن را نوک تیز یا گرد کرد. تیغه معمولاً ثابت است و دارای یک نوع درپوش یا روکش برای محافظت از لبه برش در هنگام استفاده نیست. اکثر چاقوهای کاردستی طوری طراحی می شوند که وقتی کدر می شوند تیغه ها تعویض شوند. چاقوهایی مانند این یک تیغه سرامیکی ارتقا یافته ارائه می دهند ، و همچنین انواع تیغه های سازگار تیغه که بسته به پروژه یا وظیفه ای که مورد استفاده قرار می گیرند ، می توانند در صورت نیاز جایگزین شوند.

چاقوی کاربردی

یک چاقوی کاربردی ، عموماً یک ابزار برش بزرگتر با دسته ای است که حجم بیشتری دارد و طوری طراحی شده است که با تمام دست نگه داشته شود. تیغه معمولاً ضخیم تر و کمی طولانی تر است و می تواند برای حمل یا ذخیره سازی جمع شود یا در دسته جمع شود. تیغه یک چاقوی کاربردی همچنین ممکن است دارای قابلیت تنظیم در اعماق مختلف برای برش در ضخامت های مختلف مواد باشد. تیغه ها به راحتی تعویض می شوند ، اما چاقوهای کاربردی معمولاً فقط یک یا دو نوع تیغه برای انتخاب ارائه می دهند.

زمان استفاده از هریک

برخی کارها وجود دارد که می توان آنها را به طور یکسان با چاقوی کاردستی یا چاقوی کاربردی انجام داد. با این حال ، یکی معمولاً تمایل دارد که برای برنامه خاصی بهتر از دیگری کار کند. در اینجا هنگام تصمیم گیری در مورد زمان و نحوه استفاده م eachثرتر از هر کدام ، نکاتی را باید در نظر گرفت.

چاقوهای دستی معمولاً برای مشاغلی که نیاز به برش دقیق یا دقیق دارند ترجیح داده می شوند. از آنجا که چاقوی کاردستی دارای دسته کوچکتر و تیغه نازک تر است ، می تواند به مکانهایی دسترسی پیدا کند که یک چاقوی کاربردی نمی توانست از آن استفاده کند. یکی دیگر از عواملی که باید مورد توجه قرار گیرد ، مدیریت است. با توجه به نحوه نگه داشتن چاقوی کاردستی ، کنترل و تنظیم زاویه برش اغلب آسان تر است ، و آن را برای طرح های پیچیده انتخاب بهتری می کند. این عوامل چاقوهای صنایع دستی را برای مواردی مانند تزئین کیک ، ساخت شمع ، مهر لاستیکی ، هنر ناخن ، نجاری ، چرم و هنر صابون بسیار محبوب کرده است. علاقمندان به دفترچه راهنما نیز هنگام بریدن کاغذ یا برچسب مانند حروف یا فیلیگر ، چاقوهای دستی را ترجیح می دهند.

چاقوهای کاربردی معمولاً برای کارهایی انتخاب می شوند که به عضلات بیشتر و دقت کمتری نیاز دارند. طراحی تیغه آنها به آنها این امکان را می دهد تا مواد ضخیم تر را برش دهند و دوام و سختی بیشتری دارند. کنترل آنها به آسانی امکان پذیر نیست و اکثر مردم متوجه می شوند که برای برش های نسبتاً مستقیم بهترین کار را می کنند. تیغه ها معمولاً به همین راحتی خم نمی شوند یا نمی شکنند ، و چاقوهای کاربردی را انتخاب خوبی برای مواردی مانند بام ، نصب فرش ، برداشتن سنباده یا دوغاب قدیمی ، شکستن جعبه های مقوایی ، محوطه سازی و کار با دیوارهای خشک. افرادی که دست به دست می شوند ( پروژه های DIY ) ممکن است چاقوی ابزار را برای مواردی مانند تعویض صفحه پنجره و تعمیرات زونا.

ملاحظات خرید

هنگام خرید هر دو نوع چاقو ، حتماً به دنبال مارک هایی باشید که از مواد با کیفیت استفاده می کنند. تیغه های سرامیکی به طور معمول بر روی فلزات ترجیح داده می شوند زیرا زنگ نمی زنند و جرقه نمی زنند و لبه های خود را تا 11 برابر بیشتر حفظ می کنند. دسته ها باید با دوام ، راحت در دست گرفته شده و به راحتی در دست گرفته شوند. اگر قصد دارید از این ابزار برای مدت طولانی استفاده کنید ، سبکی را انتخاب کنید که ارگونومیک باشد و برای کاهش استرس و فشار طراحی شده باشد. کمی وقت بگذارید تا نحوه تغییر تیغه را بفهمید ، زیرا ممکن است برخی از آنها به ابزارهای مخصوص تغییر تیغه نیاز داشته باشند که مجبور خواهید بود آنها را جداگانه خریداری کنید. اگر شما یک فرد چپ دست هستید ، حتماً تأیید کنید که هر ابزاری که خرید می کنید دو طرفه است.

اندیشه های نهایی

چه شما صاحب خانه ای هستید که قصد دارید به چند پروژه در خانه بپردازید و چه یک حرفه ای مشتاق که بیشتر اوقات فراغت خود را صرف خلق آثار هنری می کند ، داشتن یک چاقوی کاربردی و یک چاقو ایده خوبی است. چاقوی کاردستی در اختیار شماست مسلط به دانش خود در مورد نحوه و زمان استفاده از هر یک از آنها ، تقریباً برای هر پروژه برش پیش رو آماده خواهید بود!

کارد چاقو در مقابل چاقوی کاربردی: چگونه از هریک استفاده می کنید؟ تفاوت در چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *