وزیر سریلانکا متهم به سوءاستفاده از زندانیان سیاسی استعفا کرد

وزیر سریلانکا متهم به سوءاستفاده از زندانیان سیاسی استعفا کرد

COLOMBO ، سریلانکا-یک مقام ارشد در سریلانکا متهم به جابجایی در زندان ها و سوءاستفاده از زندانیان سیاسی در حالی که دولت کشور جزیره نگرانی ها را در مورد بدتر شدن شرایط حقوق بشر روز چهارشنبه استعفا داد ، مقامات گفتند.

اتهامات سوء استفاده علیه لوهان راتوت ، وزیر امور خارجه برای مدیریت زندان و بازپروری زندانیان ، در جریان مباحثات سازمان ملل متحد در ژنو در مورد حقوق بشر سریلانکا آمد.

میشل باچلت ، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل ، خواستار “توجه دقیق” به افزایش “نظامی شدن و عدم پاسخگویی” در کشور است که هنوز از تقریبا سه دهه جنگ داخلی .

“متأسفانه ، نظارت ، ارعاب و آزار و اذیت قضایی مدافعان حقوق بشر ، روزنامه نگاران و خانواده های ناپدیدشدگان نه تنها ادامه نداشته است ،” خانم باچلت گفت ، “اما” به طیف وسیع تری از دانشجویان ، دانشگاهیان ، متخصصان پزشکی و رهبران مذهبی منتقد سیاست های دولت گسترش یافته است. ”

احزاب و فعالان مخالف آقای Ratwatte را متهم کرده اند که دوبار وارد زندان شده است این ماه مست بود ، و در یکی از این موارد ، از سوء استفاده از زندانیانی که به اتهام عضویت در جنبش شکست خورده موسوم به ببرهای تامیل یا کمک به آنها متهم شده بودند ، استفاده کردند. او متهم است که چندین زندانی را مجبور کرده با اسلحه برای او زانو بزنند.

آقای. Ratwatte ، در بیانیه ای که استعفای خود را اعلام کرد ، به نظر نمی رسید که مسئولیت را بپذیرد و می گوید که برای جلوگیری از ناراحتی دولت کنار می رود.

اما دفتر رئیس جمهور Gotabaya Rajapaksa ، در بیانیه ای ، آقای Ratwatte “مسئولیت حوادث در زندانهای Welikada و Anuradhapura” را بر عهده گرفته است. ” موقعیتی که وی به عنوان وزیر ایالت صنایع مربوط به طلا و جواهر دارد. اتهامات سوء استفاده در زندان. “css-53u6y8” readability = “47.875223613596”>

سناکا پررا ، رئیس کمیته حمایت از حقوق زندانیان گروه حمایت ، گفت که آقای راتوته در 6 سپتامبر در حالت مستی به زندان ولیکادا نفوذ کرد و در 12 سپتامبر که همزمان با روز ملی زندانیان بود ، به زندان آنوراداپورا حمله کرد ، این مراسم به منظور آگاهی از رفاه زندانیان انجام شد.

گاجن پونام بالام ، نماینده پارلمان از جبهه ملی مردم تامیل که این اتهام را نیز مطرح کرد ، گفت که زندانیان سیاسی تامیل آسیب پذیر هستند زیرا تحت قانونی که به مدت طولانی مجازات می شود ، محکوم هستند. -بازداشت موقت بدون محاکمه یا محکومیت. فعالان حقوق بشر ابراز نگرانی کرده اند زندانیانی که تحت قانون ، تحت عنوان قانون پیشگیری از تروریسم ، نگهداری می شوند ، اغلب اهداف آزار و اذیت ، سوء استفاده و حملات انتقام جویی.

” داشتن وزیری که قرار است امور آنها را تهدید به کشتن کند ، نمی تواند آسیب آنها را بدتر کند! ” آقای Ponnambalam در توییتر .

جنگ داخلی سریلانکا در سال 2009 به پایان رسید هنگامی که دولت ماهیندا راجاپاکسا بی رحمانه ببرهای تامیل را در هم کوبید ، گروه جدایی طلب که از اقلیت ها دفاع می کرد اما اغلب به آنها متوسل می شد. به حملات خشونت آمیز و بمب گذاری های تلفات جانی. راه کشور برای آشتی از آن زمان تا کنون آشفته بوده است. نارضایتی اقلیت تامیل اما فعالان می گویند بسیاری از پیشرفتهای پیش از این با بازگشت به قدرت خانواده Rajapaksa در سال 2019 معکوس شد-رئیس جمهور سابق ماهیندا راجاپاکسا نخست وزیر شد و دفاع او در زمان جنگ برادر وزیر ، Gotabaya Rajapaksa ، به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد. تحت حاکمیت آنها ، دولت متهم است که به سیاست هایی ادامه می دهد که اقلیت ها را از خود دور می کند. = “https://www.nytimes.com/2021/02/24/world/asia/sri-lanka-missing-UN.html” title = “”> بخشش چندین مقام متهم به ارتکاب جنایات جنگی در طول سالهای پایانی درگیری و برخی از وعده های پاسخگویی را “قربانی سیاسی” افسران امنیتی خوانده است.

در مارس ، سازمان حقوق بشر سازمان ملل متحد قطعنامه ای که کار جمع آوری شواهد در مورد جنایات در طول جنگ را تقویت کرد ، روندی که خانم باچلت می گوید شروع شده است. />

سری L دولت anka همچنان این درخواست را رد می کند و می گوید مکانیزم های داخلی خودش می تواند نگرانی ها را بدون دخالت در امور داخلی خود که می تواند کشور را دوقطبی کند ، برطرف کند. “ستون همراه”/>

وزیر سریلانکا متهم به سوءاستفاده از زندانیان سیاسی استعفا کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *