بمب گذاران انتحاری در کابل ده ها تن از جمله 13 سرباز آمریکایی را کشتند

بمب گذاران انتحاری در کابل ده ها تن از جمله 13 سرباز آمریکایی را کشتند

کابل ، افغانستان-دو انفجارها ده ها نفر را کشت ، از جمله در دست کم 13 سرباز آمریکایی روز پنجشنبه جمعیت را در خارج از فرودگاه اصلی افغانستان جمع کردند ، درست چند ساعت پس از هشدار دولت های غربی در مورد حمله قریب الوقوع داعش و گفتن مردم خود از فرودگاه.

حمله حداقل دو بمب گذار انتحاری ، تنها راه فرار هزاران اتباع خارجی و دهها -یا صدها -هزاران متحد افغان آنها بود که در پی طالبان قصد فرار از کشور را داشتند. تصرف و قبل از خروج نهایی نیروهای آمریکایی ، که قرار است سه شنبه آینده تنظیم شود.

مقامات بهداشتی افغانستان برآوردهای متفاوتی از تلفات در فرودگاه بین المللی کابل ، پایتخت – از حداقل 30 کشته به بیش از 60 نفر و از 120 زخمی به 140 – در حالی که سخنگوی طالبان از دست کم 13 غیرنظامی کشته و 60 زخمی ذکر کرده است.

برای نیروهای آمریکایی ، این حملات یک عامل وحشتناک برای تقریباً 20 سال جنگ در افغانستان بود-یکی از سنگین ترین تلفات آنها ، تنها چند روز قبل از خروج آنها از کشور. پنتاگون گفت علاوه بر 13 سرباز کشته و 15 نفر زخمی شدند. بایدن ، رئیس جمهور بایدن در سخنرانی خود از “خشمگین و ناراحت” نیز گفت: کاخ سفید.

“وی به مهاجمان گفت:” برای کسانی که این حمله را انجام دادند و همچنین هر کسی که برای آمریکا ضرر می خواهد این را بدانند. ” “ما نمی بخشیم. فراموش نخواهیم کرد. ما شما را شکار می کنیم و به شما پول می دهیم. من به هر قیمتی که بخواهم از منافع ما و مردممان دفاع خواهم کرد. “

تماشاچیان به امید یافتن بازماندگان راه خود را در میان اجساد پاره و خون آلود که زمین را بیرون از خاک پر کرده بودند انتخاب کردند. از دروازه های اصلی فرودگاه ، یا وارد کانال زهکشی شده اند که اجسام دیگر در آب بمبیده اند. یکی از شاهدان افغان که خواست نامش فاش نشود ، گفت که از امنیت خود می ترسد. وی گفت که او و دیگر غیرنظامیان به همراه جنگجویان طالبان پس از اولین انفجار فرار کردند ، زیرا شایعاتی مبنی بر اینکه “دولت اسلامی چهار بمب گذار انتحاری فرستاده است” وجود داشت و از انفجار بیشتر می ترسید.

بمب گذاری ها نشان دهنده دور جدیدی از خشونت است که ممکن است در انتظار مردم و کشوری باشد که بیش از 40 سال از جنگ رنج برده اند ، زیرا حکومت جدید شبه نظامیان طالبان توسط گروه های شدیدتر به چالش کشیده شده است. مانند اسلامی خراسان دولتی ، شاخه تروریستی موسوم به داعش- K. >

اطلاعات دیگر” بسیار ، بسیار ژنرال Keneth F. McKenzie Jr ، فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده ، در یک نشست خبری مطبوعاتی ، از جمله برنامه هایی برای حملات موشکی و بمب گذاری در خودرو ، گفت که تهدیدهای تروریستی برای فرودگاه است.

اما رئیس جمهور بایدن و دیگر مقامات آمریکایی تأکید کردند که کشتار و ادامه خطر مانع از حمل و نقل هوایی به رهبری آمریکا نمی شود که پس از شروع دیرهنگام و سنگین ، بیش از 100000 نفر را در دو هفته گذشته از افغانستان خارج کرده است. بسیاری از آنها افغان هایی بودند که با نیروهای ناتو و خانواده های آنها کار کرده بودند و از انتقام طالبان می ترسیدند و امیدوار بودند زندگی جدیدی را در سایر نقاط جهان آغاز کنند.

“ما وزیر دفاع لوید جی آستین سوم در بیانیه ای گفت که از انجام وظیفه منصرف نخواهد شد. “انجام هر کاری کمتر-به ویژه در حال حاضر-باعث بی احترامی به هدف و قربانی شدن این مردان و زنان کشور ما و مردم افغانستان خواهد شد.”

چند ساعت پس از ژنرال مک کنزی از مقر فرماندهی خود در تامپا ، فلوریدا به خبرنگاران در پنتاگون گفت: “ما همچنان به آوردن افراد به فرودگاه ادامه می دهیم.” “این طرح طوری طراحی شده است که تحت استرس عمل کند.”

آقای. بایدن بارها گفته است که می خواهد به دخالت طولانی آمریکا در افغانستان پایان دهد ، دقیقاً برای جلوگیری از چنین تلفات آمریکایی. برخی از متحدان ناتو و گروه های بشردوستانه از او خواسته اند که عقب نشینی نهایی نظامی را به تأخیر بیندازد ، اما رئیس جمهور گفت حملات روز پنجشنبه “چرا من اینقدر مصمم هستم که مدت این مأموریت را محدود کنم.”

آقای بایدن گفت: “این نیروهای آمریکایی که جان خود را از دست دادند ،” قهرمانانی بودند که برای نجات جان دیگران در یک ماموریت خطرناک و فداکارانه شرکت کرده بودند. “

بیشتر قربانیان بمباران غیرنظامیان افغان از جمله خانواده هایی با فرزندان کوچک بودند که فرودگاه را به امید دستیابی به فضایی گرانبها در یکی از ترانسپورتهای نظامی در حال خروج ، جمع کرده بودند. یکی از انفجارها در دروازه ابی در محیط جنوب شرقی فرودگاه و بمب دیگر در نزدیکی هتل بارون در چند صد پایی منفجر شد. ستون همراه “/>

محمد شاه ، شاهد افغان ، گفت او به فرودگاه رفته بود تا با یکی از دوستانش که اخیراً برای ازدواج از فرانسه پرواز کرده بود و آماده خروج بود ، به فرودگاه برود. او گفت که از راه دور منتظر بود در حالی که دوست سعی کرد از بین جمعیت به سمت دروازه فرودگاه راه پیدا کند ، به دنبال او رفت ، اما فایده ای نداشت و سپس اولین انفجار را شنید.

” من او را از صندل هایش تشخیص دادم “، آقای شاه در مورد جسد دوستش گفت که بدن او را نزد والدین مرد برد. “کانال مملو از اجساد بود ، ده ها جسد روی زمین بودند ، وضعیت در منطقه بسیار بد بود.”

در بیمارستان اورژانس ، زیر نور خیره کننده چراغهای روشنایی و چشمهای جمعیت مضطرب ، آمبولانس بعد از آمبولانس که مجروحان را از فرودگاه می آورد ، برخی از آنها کودک بودند. زرگونا ، روزنامه نگار و کارمند سابق دولتی ، در حالی که توضیح می داد چگونه با یک راننده تاکسی تماس گرفته و به او اطلاع داده است که شوهر زخمی اش داخل خانه است ، گریه کرد. -label = “companion column”/>

“التماس کردم او نرفت ، اما صبح امروز با شناسنامه دولتی اش رفت کارت برای نشان دادن خارجی ها ، “او گفت. “ما چهار فرزند داریم ، حالا چه بلایی سر ما می آید؟”

در بیمارستان وزیر اکبر خان ، یک پزشک گفت 27 کشته و 57 زخمی از فرودگاه منتقل شده اند- و فضایی در سردخانه باقی نمانده است. تصرف طالبان در افغانستان


کارت 1 از 5

طالبان چه کسانی هستند؟ طالبان در سال 1994 در بحبوحه ناآرامی هایی که پس از خروج نیروهای شوروی از افغانستان در سال 1989 رخ داد به وجود آمد. آنها از مجازات های وحشیانه عمومی از جمله شلاق ، قطع عضو و اعدام دسته جمعی برای اجرای قوانین خود استفاده کردند. در اینجا اطلاعات بیشتر در مورد داستان اصلی و سابقه آنها به عنوان حاکمان .

ژنرال مک کنزی گفت به نظر می رسد که یک بمب گذار انتحاری که به احتمال زیاد جلیقه مواد منفجره مخفی پوشیده بود ، از ایست بازرسی خارج از فرودگاه عبور کرده است. بسیاری از آنها توسط سربازان طالبان اداره می شوند که قرار است چنین مهاجمانی را شناسایی کنند. وی گفت که هیچ دلیلی ندارد که باور کند طالبان که مشتاق هستند آمریکایی ها در اسرع وقت از آنجا خارج شوند ، آگاهانه بمب گذار را رها کرده است.

سخنگوی ارشد طالبان با این حال ، وی اشاره کرد که این حمله در منطقه ای انجام شد که نیروهای آمریکایی امنیت را کنترل می کردند. که در حال تلاش برای ورود هستند. تیراندازی در پی آمد ، اما مشخص نشد که چه کسی تیراندازی می کند. ژنرال گفت نیروهای آمریکایی با طالبان همکاری می کنند تا جمعیت را از دروازه فرودگاه دورتر نگه دارند و برخی از جاده ها را برای جلوگیری از حملات خودروها ببندند.

“این نزدیک است تا جنگ – نفس شخصی که شما در جستجوی او هستید بر شما باد »، ژنرال مک کنزی گفت ،” من نمی توانم به شما بگویم که چقدر تحت تأثیر قهرمانی “نیروهای خدماتی که این کار خطرناک را انجام می دهند ، هستم.

وی گفت: “اگر بتوانیم افراد مرتبط با این موضوع را پیدا کنیم ، به دنبال آنها خواهیم رفت.

آقای. بایدن وعده داد که “ما در زمان خود با قدرت و دقت پاسخ خواهیم داد” به رهبران داعش که دستور حمله را داده اند. وی افزود: “ما دلایلی داریم که فکر کنیم می دانیم آنها چه کسانی هستند.” readability = “52.5”>

ایالات متحده تفنگداران دریایی در دروازه ابی روزها به طور خستگی ناپذیر کار می کردند و به خوبی می دانستند که زمان آنها برای کمک به افغان ها و شهروندان آمریکایی برای فرار از کشور با نزدیک شدن به تاریخ خروج 31 آگوست ، کم است. ده نفر از آنها در میان کشته شدگان هستند. اشرف غنی ، رئیس جمهور مورد حمایت آمریکا ، کشور را ترک کرد. روز چهارشنبه ، این وزارتخانه اعلام کرد که این رقم به 1500 نفر کاهش یافته است و به طور دیوانه واری سعی می کند به همه آنها برسد ، به آنها می گوید به فرودگاه برسند یا هلیکوپترهایی را برای استخراج آنها می فرستد.

اما سپس اطلاعات مربوط به حمله قریب الوقوع باعث شد تا ایالات متحده و متحدان ناتو به مردم بگویند که یک شبه به فرودگاه نزدیک نشوند. با این وجود ، تا پنجشنبه بعدازظهر ، وزارت امور خارجه گفت ، حدود 500 آمریکایی دیگر کشور را ترک کرده اند و صدها نفر دیگر در انتظار تخلیه بودند ، در حالی که برخی از شهروندان آمریکایی به آنها اعلام کرده بودند که قصد خروج ندارند.

بامداد جمعه ، ساکنان کابل نگران از وقوع انفجارهای دیگری در نزدیکی فرودگاه خبر دادند و ترس از یک حمله بمب گذاری دیگر را ایجاد کردند. مقامات طالبان و روزنامه نگاران افغان به زودی گزارش دیگری دادند: آنها گفتند آمریکایی ها هنگام آماده شدن برای خروج از افغانستان تجهیزات خود را از بین بردند. ویکتور بلو ، فهیم عابد ، نجیم رحیم ، فاطمه فیضی ، هلن کوپر ، مایکل شیر و لارا جیکز.

بمب گذاران انتحاری در کابل ده ها تن از جمله 13 سرباز آمریکایی را کشتند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *