کمبود کامیون دار وجود دارد ، اما TuSimple فکر می کند که راه حلی دارد: نیازی به راننده نیست

کمبود کامیون دار وجود دارد ، اما TuSimple فکر می کند که راه حلی دارد: نیازی به راننده نیست

یک راه حل برای این مشکل ، کامیون های خودران است و چندین شرکت در رقابت هستند تا اولین آنها را راه اندازی کنند. از جمله آنها TuSimple مستقر در سن دیگو است.

TuSimple که در سال 2015 تاسیس شد ، 2 میلیون مایل آزمایش جاده ای را با 70 نمونه کامیون خود در ایالات متحده ، چین و اروپا انجام داده است. اگرچه اینها کامیون های تجاری ساده ای هستند که با فناوری آن مجهز شده اند ، TuSimple با دو از بزرگترین تولید کنندگان کامیون در جهان – Navistar در ایالات متحده و Traton ، تجارت کامیون سازی فولکس واگن ، در اروپا – برای طراحی و ساخت مدلهای کاملاً خودگردان ، معامله کرده است. که امیدوار است تا سال 2024 راه اندازی شود.

جدیدترین آزمایش جاده ای TuSimple شامل حمل محصولات تازه 951 مایل ، از نوگالس ، آریزونا تا شهر اوکلاهما بود. وانت و پیاده شدن توسط یک راننده انسانی انجام شد ، اما در قسمت اعظم مسیر – از توسان تا دالاس – کامیون خود حرکت کرد.

“امروز ، چون سیستم کاملاً آماده نیست ، هنگام آزمایش ، درایور ایمنی و مهندس ایمنی در هواپیما داریم ، اما رانندگی کردیم چنگ لو ، رئیس و مدیرعامل TuSimple ، می گوید: خودمختاری کامل: راننده به چرخ دست نمی زد.

این سفر در 14 ساعت در مقایسه با 24 ساعت معمول با راننده انسانی به پایان رسید ، بیشتر به این دلیل که کامیون نیازی به خواب ندارد. لو می گوید: “در ایالات متحده ، راننده فقط می تواند 11 ساعت در روز کار کند. ما به سادگی وقتی که اولین جفت رانندگان ما مجبور به توقف شدند ، به دلیل رسیدن به 11 ساعت کار خود دست از کار کشیدیم.” این البته مزیت یک سیستم خودمختار را نفی می کند ، بنابراین ایده این است که به محض ورود کامیون های TuSimple به بازار ، دیگر نیازی به سوار شدن هیچکس نخواهد بود.

Picking up the watermelons still required the human touch.

بر خلاف خودروهای خودران ، که هدف راهی برای در دسترس بودن تجاری ، کامیون های TuSimple نیازی به فعالیت در ترافیک شلوغ شهر ندارند ، بلکه فقط در امتداد بزرگراه هایی که کاملاً از طریق نرم افزار خود شرکت نقشه برداری شده اند.

“ما داده ها را از جاده ها جمع آوری می کنیم و این نقشه بسیار دقیق و با کیفیت بالا از هر مسیر را ایجاد می کنیم. این یک لایه ایمنی دیگر برای وسایل نقلیه می افزاید. “در نتیجه ، کامیون های TuSimple فقط قادر خواهند بود در این راهروهای تجاری از پیش نقشه شده ، که لو آنها را” راه آهن مجازی “می نامد ، خود رانندگی کنند و در هیچ جای دیگر.

This swarm of robots gets smarter the more it works

طبق گفته شرکت ، در 80 كالاها تنها از 10 درصد از كریدورهای تجاری كشور عبور می كنند ، بنابراین حتی نقشه برداری انتخابی اجازه می دهد بخش بزرگی از تجارت را در اختیار بگیرد. TuSimple در حال نقشه برداری مسیرهای بین آریزونا و تگزاس است و قصد دارد تا سال 2024 مسیرهایی را در سراسر کشور ترسیم کند. با این حال ، برنامه های آن بستگی به قوانین ایالتی دارد ، زیرا در حال حاضر برخی ایالت ها اجازه آزمایش خودکار را نمی دهند کامیون ها در جاده های عمومی.

رانندگان شادتر؟

این فناوری حدود 50،000 دلار به هزینه یک کامیون اضافه می کند و قیمت نهایی آن تقریباً 200،000 دلار می شود. به گفته لو ، این هنوز ارزان تر از پرداخت هزینه راننده انسانی است.

“اگر 50،000 دلار بگیرید و آن را بر 1 میلیون مایل تقسیم کنید ، طول عمر متوسط ​​یک کامیون به این معنی است که شما پنج سنت در هر مایل اضافه می کنید. اما شما در هزینه راننده انسانی صرفه جویی می کنید ،” که بر اساس متوسط ​​دستمزد ایالات متحده حدود 80،000 تا 120،000 دلار در سال – یا 80 سنت تا 1.20 دلار در هر مایل است. امروزه هزینه نیروی کار مستقیم 50 درصد هزینه کار با یک کامیون است. ”

بخوانید: یک رباتیک” Ironhand “می تواند کارگران کارخانه را از آسیب محافظت کند

این امر به گفته لو ، این بدان معنا نیست که کامیون های بدون راننده مشاغل را از بین می برند. TuSimple با تمرکز بر “مایل میانی” ، و نه تحویل و تحویل کالا ، معتقد است می تواند بدون ایجاد تقاضای جدید برای رانندگان ، ظرفیت حمل و نقل جدیدی را ایجاد کند ، در عین حال از مشاغل موجود نیز محافظت کند. لو می گوید: “یک راننده UPS روزانه 200 بسته را رها می کند – این منظور از خودمختاری نیست. ما معتقدیم که هر راننده ای می تواند به عنوان راننده بازنشسته شود ، حتی اگر امروز وارد نیروی کار شود.”

TuSimple's autonomous fleet.

در عوض ، TuSimple قصد دارد مسئولیت راه های بین پایانه ها و مراکز توزیع ، که شامل رانندگی طولانی مدت یکنواخت می شود.

“ققنوس را به ال پاسو ببرید: این یک رانندگی شش ساعته است. شخص نمی تواند رفت و برگشت داشته باشد ، زیرا بیش از 11 ساعت است. اما کامیون می تواند در تمام طول روز رفت و آمد کند ، پیش پا افتاده ترین. شغلی که رانندگان نمی خواهند انجام دهند. این بدان معناست که شما آن راننده انسانی را آزاد می کنید تا اولین و آخرین مایل (پیکاپ و تحویل) را انجام دهد. آنها یک روز کامل به محل کار خود می رسند ، که از زمان آنها کارآمدتر استفاده می کند ، و آنها شب ها به خانه خود می روند. “لو گفت. سخت افزار هنوز باید افزایش یابد ، TuSimple در حال برنامه ریزی برای اولین آزمایشهای کاملاً مستقل خود ، بدون راننده ایمنی انسانی در کابین ، قبل از پایان سال است. نتایج چنین آزمایشاتی نشان می دهد که آیا این شرکت می تواند به هدف خود برای راه اندازی کامیون های خود تا سال 2024 برسد یا خیر. لو می گوید که 7000 مورد فقط در ایالات متحده رزرو شده است.

TuSimple رقبای برجسته ای دارد ، مانند Google spinoff Waymo و Aurora با پشتیبانی Uber ، اما آنها روی طیف وسیع تری از وسایل نقلیه خودران ، از جمله خودروهای سواری کار می کنند. TuSimple به طور انحصاری بر روی کامیون های بدون راننده کار می کند ، مانند شرکت های آمریکایی Plus و Embark. “بزرگترین مزیت رقابتی که TuSimple نسبت به رقبای خود دارد این است که فناوری آنها به طور خاص برای حمل و نقل حمل شده است. آنها سعی نمی کنند یک سیستم خودمختاری که برای وسایل نقلیه مسافری در محیط های متراکم شهری ساخته شده است به کامیون حمل کنند یا یک راننده مجازی بسازند. هر دو خودروهای سواری و کامیون های کلاس 8 رانندگی می کنند. اینها مهارت های مختلف و سیستم های مختلف هستند. ” این شرکت می گوید کامیون های آن 15 برابر سریعتر از رانندگان انسان واکنش نشان می دهند و حتی در شب نیز می توانند راههای دورتر را ببینند.

لو در ایالات متحده سالانه حدود 5000 مورد کشته شدن کامیون ها را گزارش می دهد و بیشتر آنها به دلیل خطای انسانی رخ می دهد. “کامیون خسته نمی شود ، فیلم نمی بیند یا به تلفن نگاه نمی کند. حواس او پرت نمی شود.”

کمبود کامیون دار وجود دارد ، اما TuSimple فکر می کند که راه حلی دارد: نیازی به راننده نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *